Başlık
Başlık

Ak Parti Milletvekili Nazım Maviş Açıklama Yapmayacak mısınız?

Ajans Sinop’un haberine göre, Durağan İlçesinde daha önceleri YEDAŞ’da çalışan, daha sonra İl Özel İdaresine geçici olarak alınan, AK Parti Nazım Maviş’in yeğeni Mustafa Maviş için İl Genel Meclisinden karar çıkartılarak, kadro değişikliği ile İl Özel İdaresine tekniksen ( Sözleşmeli memur) olarak alındığı öğrenildi.

03 Mayıs 2022 36 views 0

Ak Parti Milletvekili Nazım Maviş Açıklama Yapmayacak mısınız?

 

Ajans Sinop’un haberine göre, Durağan İlçesinde daha önceleri YEDAŞ’da çalışan, daha sonra İl Özel İdaresine geçici olarak alınan, AK Parti Nazım Maviş’in yeğeni Mustafa Maviş için İl Genel Meclisinden karar çıkartılarak, kadro değişikliği ile İl Özel İdaresine tekniksyen ( Sözleşmeli memur) olarak alındığı öğrenildi.

KARAR “ACİL DURUM” OLARAK ALINDI!

Söz konusu alım için çıkartılan Nisan Ayı meclis kararında; “İl Özel İdaresi’nin sel, heyelan ve karla mücadele gibi acil durumlarda hizmetlerini iyi bir şekilde yürütebilmesi amacıyla 22.01.2021 tarih 15214 sayılı yazısıyla talep edilmiş olan ve evvelce İçişleri Bakanlığı’ndan ön izin alınan sözleşmeli personel alımı tekliflerinden, 5393 sayılı Kanunun 49’uncu ve 5302 sayılı Kanunun 36’ıncı maddesi uyarınca; 15.04.2022 – 31.12.2022 tarihleri arasında Tam Zamanlı Sözleşmeli Personel olarak çalıştırılmak üzere 1 adet 3 dereceli (Elektrik) Teknisyenin 4.861,86.-TL net ücret 85 puan karşılığında 1.901,22.-TL ek ödeme tutarı ile ilk defa işe alınmasına” ilişkin kararın 19 oy ile alındığı öğrenildi.

NEDEN İLAN EDİLMEDİ?AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş’in yeğenini işe almak için çıkartılan Nisan Ayı meclis kararı kentte spekülasyona neden olurken, söz konusu alımı duyan vatandaşlar; ”Madem bu alım bu kadar acildi neden ilana çıkılmadı?  Demek ki işe girmek için sınava, ilana, mülakata gerek yokmuş. Nazım Maviş’in yeğeni olmak yeterli geliyormuş” Dedi.

Kaynak :ajanssinop

Kamuoyu Adına Soruyoruz…

Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş Açıklama Yapmayacak mısınız? Sizde Kamuoyu gibi işe girmek için sınava, ilana, mülakata gerek yokmuş. Nazım Maviş’in yeğeni olmak yeterli geliyor mu diyeceksiniz? 

 

 

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık
Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler