Başlık
Başlık

“Aile ve Evlilik Hayatı” kursları için başvurular başladı.

“Aile ve Evlilik Hayatı” kursları için başvurular başladı. Boyabat Halk Eğitim Müdürlüğü ve Boyabat Belediyesi Meslek Eğitim Kursları (BOYMEK)’ten toplumun sosyal ve kültürel açıdan aileleri yakından ilgilendiren bir çalışma gerçekleşiyor.

11 Ekim 2022 22 views 0

Aile ve Evlilik Hayatı” kursları için başvurular başladı.

Boyabat Halk Eğitim Müdürlüğü ve Boyabat Belediyesi Meslek Eğitim Kursları (BOYMEK)’ten toplumun sosyal ve kültürel açıdan aileleri yakından ilgilendiren bir çalışma gerçekleşiyor.

 

Sağlıklı aile de sağlıklı topluma katkı sağlamaktadır. Bu çalışma, eşlerin, anne-babaların veya anne- baba adaylarının evlilik yaşamında eşler arası ve çocuklarıyla karşılaştıkları iletişim, uyum, davranış problemlerinin nedenleri ve çözüm yöntemlerini ortaya koyan, katılımcıların yararını gözeten, rehber niteliğinde bir eğitimidir. Kurumda gerçekleştirdiğimiz eğitimlerle başta aileyi sağlıklı beceriler kazanmaları için desteklemekte çocuk sahibi olmaya karar verdiklerinde ise MABEP Erken Çocukluk Eğitimi ile süreci devam ettirmekteyiz.

Sağlıklı aile yapısı yalnızca aile içi üyelerin sağlıklı olmasını içermez, aile üyelerinin birbiriyle olan iletişimini, çevre ve toplum içerisindeki varlıklarını da kapsar. Bugün ailelerin yaşadığı yoğun çatışmaların altında iletişimsizlik, problem çözme ve baş etme becerilerinin yetersizliği yatmaktadır. Bu kılavuz, baş etme kabiliyetini çift ve ailelere yeniden kazandırmayı amaçlayan bir destek olarak sunulmaktadır.

Boyabat Halk Eğitim Müdürlüğü ve Boyabat Belediyesi Meslek Eğitim Kursları (BOYMEK) işbirliğiyle; “sağlıklı evlilik, mutlu aile, bilinçli toplum ve güvenli gelecek” gayesiyle düzenlenen “Aile ve Evlilik Hayatı” kurslarımız için başvurular başladı.

Başvuru yapmak isteyen katılımcılar; Boyabat Halk Eğitim Müdürlüğüne ve Kasaplar Çarşısında bulunan BOYMEK merkezine şahsen başvurabilirler. Ayrıca www.boymek.com adresinde bulunan online başvurular kısmından da kayıtlarını yapabilirler.

Kurs başlama tarihleri için;

📍www.boyabathem.meb.k12.tr

📍www.boymek.com adreslerinin duyurular kısmını takip edebilirsiniz.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler