Örnek Resim

logo

22 Temmuz 2021

ABD Adalet Bakanlığı yasak getirdi: Artık gazetecilerin kayıtlarına girilmeyecek

ABD Adalet Bakanı Merrick Garland, federal savcıların sızıntı haberlere karşı açılan soruşturmalarda bazı istisnalar dışında gazetecilerin kayıtlarına girilmesini yasakladı.

boyabat_gozde_avm_kinfeksiyon_bim_a101_sok_ruhi_kardelen_kampanyalar_aakkabicilar_kunduracilar.gif
boyabat-kuryap-isi-sistemleri-taksitle-dogalgazkefilsiz-senetsiz-evkalmayacak.gif

ABD Adalet Bakanı Merrick Garland, sızıntı haberler ile ilgili dikkat çeken bir karar aldıklarını duyurdu.

Garland bugün federal savcılara gönderilen talimatta, hükümetin hassas bilgi sızıntılarını araştırırken federal savcıların muhabirlerin kayıtlarına erişim yetkisini ciddi şekilde sınırladığı belirtildi.

Talimatta, muhabirlerin yabancı istihbarat veya terör örgütleri için çalıştıkları şüphesi ile adam kaçırma, çocuklara karşı işlenen suçlar gibi acil durum içeren istisnalar dışında telefon veya e-mail gibi iletişim kayıtlarına el konulmasının yasaklandığı bildirildi.

NE OLMUŞTU?

Eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde Rusya soruşturması kapsamında CNN, Washington Post ve New York Times’tan bazı gazetecilerin iletişim kayıtlarına gizlice el konulduğunun ortaya çıkması üzerine, ABD Başkanı Joe Biden, bu uygulamanın çok yanlış olduğunu açıklamıştı.

Biden, kendi döneminde Adalet Bakanlığı’nın buna izin vermeyeceğini belirtmişti.

Adalet Bakanı Merrick Garland da 5 Haziran’da gazetecilere, Trump dönemindeki uygulamanın kaldırılması için çalıştıklarını belirtmişti.

Trump döneminde Kongre’den bazı üyeler ve çalışanlarının kayıtlarına da el konulduğu haberlere yansımıştı.

 

Etiketler: » » » » »
Share
boyabatbadanaboya_boyabatdekorasyon_boyabatduvarkagiti_boyabatparkeisleri_boyabatyerdosemeleri_boyabatpvcdograma_boyabatsimsirdekorasyon02000999.gif
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?