logo

Uzay Mühendisi

Küçük bir çocuğa büyüyünce ne olacaksın diye sorduğunuzda “Doktor, Mühendis ,Avukat, Öğretmen” gibi bir mesleğin adını söyler.

Ben Uzay Mühendisi olacaktım, yönlendiren olmayınca Ziraat Mühendisi oldum. İstanbul’a gidip halamlara yakın olacaktım. Bölümün önemi yoktu. Halam ve amcamlara yürüme mesafesinde bir yatılı okulu kazandım ve 13 yaşında bugünkü hayatımın temellerini attım.

Hedeflere tamamen ulaşmak herkes için çok mümkün olmayabilir. Çok az insan hedefi 12’den vurabilir.

Gelişmekte olan ülkede yaşayan fakir aile çocuklarının çoğunun hedefe yaptıkları atışlar karavana olacaktır. Siz atışı yaptığınızda hedef tahtasını alıp giderler. Sizin keskin nişancılığınız önemsiz bir meziyete dönüşür ve karavana atmak kaderiniz olur.

Büyüdükçe şunu anladım. Öğrenmek çok güzel. Öğrenmenin kendisi doğurduğu nesnel sonuçlardan bağımsız olarak bizatihi çok güzel. Bu anlamda bilgi çağında bir düşünce insanının multidisipliner eğitim alması çok önemli. Bu anlamda kendime ilke edindiğim “Yaşam Boyu Öğrenme” idealine bağlı olarak 4. fakültem 5. Üniversitem olan Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Lisans bölümünde ikinci dönem kayıtlarını bugün yaptırdım. Bu dönem toplam 43 kredilik 7 ders alacağım. Heyecanla dersleri bekliyorum. Bu benim zorunlu değil severek yaptığım bir eylem. İşte bu dönem alacağım derslerim;

*Halkla İlişkiler
*Halkla İlişkiler Yazarlığı
*Yeni İletişim Teknolojileri
*Stratejik İletişim
*Kriz İletişimi ve Yönetimi
*Marka ve Yönetimi
*Bütünleşik Pazarlama İletişimi

Bilgi çağında eğitime ulaşmak çok daha kolay. Bilgi hedefin kendisi olursa hedef tahtasının varlığı yada yokluğu önemsiz hale geliyor. İlgi alanınıza göre akademik disiplin içinde eğitim almanızı tavsiye ederim.

İbrahim Irmak
17 Şubat 2020

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ