logo

Üniversite bahçesinde Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu anıldı

20 şubat 2020 Boyabat ta Sinop Üniversitesi öğrencileri, Şehadetin 5.seneyi devriyesinde ülkücü şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu düzenledikleri program ile andılar

Sinop Üniversitesi Boyabat yerleşkesi içerisinde basın açıklaması yapıldı öncesi anma yürüyüşüyle başladı. Yürüyüş sonrası Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Üniversite Ülkü Ocakları başkanı Akif Mengene basın bildirisini okudu.

20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi yerleşkesinde birtakım olaylar yaşanmıştı, olaylar haber bültenlerinde o dönem çokça duymaya alıştığımız bir şekilde kamu oyuyla paylaşıldı ajanslara göre karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıkmış ve bir öğrenci öldürülmüştü. Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu öz yurdunda teröristlere karşı verdiği kavgada kahpece öldürülmüştür, karşıt görüşlü değildir.
Şehit Fırat yılmaz Çakıroğlu’nu unutmayacağız unutturmayacağız.
Ege üniversitesi yerleşkesi adeta pkk eğitim ve propaganda kampına dönüştürülmüştür. Okul koridorları sınıflar pkk paçavralarıyla kirletiliyordu üniversite yönetimi olayları izlemekle yetiniyordu Fırat reis ve arkadaşları Türk devletine ait bir üniversitenin maruz kaldığı bu pkk istilasına sessiz kalmadılar 20 kişi kalsakta 10 kişi kalsakta meydanı bu şerefsizlere bırakmayacağız dediler and içtiler. Bizler bu coğrafyada vatan nöbetini bulunduğumuz her yerde her şekilde tutmaya devam edeceğiz fırsat arayan düşman bilsin ki Türkün son ocağı sönmeden son Fırat ölmeden milliyetçi ülkücü kale geçilmeyecektir. Fırat yılmaz Çakıroğlu bizlerin sembolüdür bilinsin ki her ülkücünün hayali vatan için ölmektir ihanet nerden gelirse gelsin karşısında ülkücü hareketi bulacaktır.
Çünkü bizler inanıyoruz ki, Avrupaya diz çöktüren Atilla Ülkücüdür, Anadoluyu Vatanlaştıran Sultan Alparslan Ülkücüdür, Şehr-i İstanbulu fetheden Fatih Ülkücüdür. Viyana kapılarına dayanan Kanuni Ülkücüdür. Türkiyeyi kuran ve bağımsızlığına kavuşturan Mustafa Kemal Ülkücüdür. Türk milletine gözü gibi bakacak nesiller yetiştiren Başbuğ Alparslan Türkeş Ülkücüdür. Ege Üniversite’sinde Şehadet şerbetini aslanlar gibi içen Fırat Yılmaz Çakıroğlu Ülkücüdür.

Sinop üniversitesi Boyabat yerleşkesi ülkücüleri adına dosta düşmana duyurmak isterim ki ihanetle, cehaletle, eyyamcılıkla, bane ne zaımcılıkla mücadelemiz 20 kişi kalsakta 10 kişi kalsakta devam edecektir.

Bir ölür bin diriliriz
Ne mutlu Türk’üm diyene.”

Boyabat Ülkü Ocakları Üniversite Birim Başkanı

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ