logo

Boyabatlı Ülkücüler “Sinop İl Başkanına Hakkımızı Helal Etmiyoruz!” Dediler Ve Salonu Terk Ettiler

5 Eylül 2020 Bugün Boyabat Kültür merkezi toplantı salonunda yapılan Boyabat MHP olan olağan genel kurulu ile yapılacak seçimlerde gergin dakikalar yaşandı. Seçime tek liste halinde gidilmesinin genel merkez tarafından bildirildiğini söyleyen mevcut ilçe başkanı Mehmet Fevzi Erdoğan ile salona gelen grup arasında liste tartışması yaşandı. Grup genel merkezin talebine razı olduklarını fakat önce divan başkanlığı seçimin yapılması gerektiğini belirtti. Mevcut yönetim ile bir türlü uyuşamayan grup arasında ülkücülükleri de sorgulamaya başlayınca salonda gerilim yaşandı.

MHP ilçe başkanlığa aday olan Cihat Cihan , İl Başkanı Ali Çakır ve İlçe başkanı Mehmet Fevzi Erdoğan arasında yaşanan gerilim bir süre sonra seçim kurulu salonda hazır olmadan “divan heyetinin seçilemeyeceği” tartışması ile yeniden alevlendi. Kürsüde bulunan mevcut ilçe başkanı Mehmet Fevzi Erdoğan’ın ”talimat gereği genel merkezin talimatlarını uygulamak zorundayız. liste alamıyoruz.” sözü üzerine Cihat Cihan; çoğunluğun kendilerinde olduklarını mevcut yönetimin seçimi kaybetme korkusu olduğu için divan seçimi yapılmak istemediğini bu listede kendilerinin ve diğer dava arkadaşlarının olmalarını istemesi ve mevcut yönetimin bunu kabul etmemesi üzerine genel başkanın seçimlere mevcut yönetimlerle gidilecek talimat yazısını gösterin, bizde çıkıp gidelim” demesi esnasında seçim kurulunun salona geç gelen yetkililerinin ‘divan oluşumu ile ilgili itirazların seçim hakimine yapılması gerektiğini ve neler yapılacağını söylemesi üzerine her iki tarafta sakinleştiler.

Aradan geçen 30 dakikalık sürenin ardından yaklaşık 150 kişilik grup Cihat Cihan eşliğinde salondan çıkarken, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ali Çakır “Sayın İl Başkanımıza Hakkımızı Helal Etmiyoruz. Hakkımız Haram Olsun” diyerek salonu terk ettiler.

Görüntü aldığımız gören ülkücüler bizi çekme git salonu çek kaç kişi var. Kaç kişi kaldılar 30 kişi var mı? diyerek haber merkezimize soru yönelttiler

 

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ