logo

01 Aralık 2020

Tüm Sinop’ta Yoğun Bakım Yatak Kapasitesi Artırıldı

Pandemi ile mücadele de ilimizin ihtiyaçları doğrultusunda Sinop Atatürk Devlet Hastanesi, Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi ve Ayancık Devlet Hastanesi yoğun bakım yatak sayıları bakanlığımızın desteği ile artırılıyor.

Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde 8 yatak 2. Basamak yoğun bakım ve 2 yatak 1. Basamak toplamda 10 yatak artırılmış ve hizmete alınmıştır. Şu an itibari ile Sinop Atatürk Devlet Hastanesi 82 Yoğun Bakım Yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. Ayrıca Bakanlık onayı ile ilave 12 yatak kapasiteli 2. Basamak yoğun bakım ünitesi için çalışmalar başlatılmıştır.

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde ise son teknoloji tıbbi cihazlar ile donatılmış 7 yataklı 2. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi tamamlanmış ve hizmete sunulmuştur. Böylece Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde 13 yataklı 2. Basamak, 6 yataklı 1. Basamak ve 4 yataklı Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi olmak üzere toplam da 23 yatak kapasitesi ile hizmet verilmektedir. Ayancık Devlet Hastanesinde de 5 yataklı Yoğun Bakım Ünitesi onayı bakanlığımızdan alınmış olup yapım çalışmaları sürdürülmektedir.

İlimizde yapım çalışmaları devam 17 yatak hariç hali hazırda 114 yatak Yoğun Bakım kapasitesi ile hizmet verilmektedir. 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ