logo

27 Eylül 2021

Sinop Üniversitesinde Yüz Yüze Eğitim Heyecanı


admin
ezgifm@hotmail.com

Bir buçuk yıllık aranın ardından 27 Eylül 2021 tarihi itibariyle yüz yüze eğitimin yeniden başladığı Sinop Üniversitesinde, öğrencilerin gelişiyle beraber kampüs ve yerleşke  eski özlenen günlerine geri döndü.

 

Uzun bir aradan sonra tekrar yüz yüze eğitimin başlamasının sevincini yaşayan öğrenciler, sabahın erken saatlerinden itibaren Üniversite giriş yapmaya başlarken, güvenlik görevlileri tarafından öğrencilere COVID-19 tedbirleri kapsamında uygulanan tedbirlere ilişkin bilgiler verildi.

 

Yüz yüze eğitim için koronavirüsle ilgili gerekli tüm tedbirlerin günler öncesinden alındığı Sinop  Üniversitesinde, ders öncesi sınıflar ve laboratuvarlar dezenfekte edilerek sosyal izolasyon kurallarına uygun hale getirilirken, ortak kullanım alanlarına maske, mesafe ve temizlik konularında uyarıcı görseller asıldı.

 

“Öğrencilerin Gelmesiyle Kampüste Özlenen Günlerine Geri Döndü”

 

Bir buçuk yıllık aranın ardından yeniden yüz yüze eğitime başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Uzun bir süre ayrı kaldığımız öğrencilerimize bugün yeniden kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Bizler de en az onlar kadar heyecanlıyız. Öğrencilerimizin gelmesiyle birlikte kampüsümüz özlenen eski hareketli günlerine geri dönmüş oldu. En büyük temennimiz 2021-2022 Akademik Yılının aksatmadan ve kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde devam etmesidir. Bunun için de gerekli tüm önlemlerimizi aldık” dedi.

 

“Tedbiri Elden Bırakmayacağız“

 

Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN, Üniversitedeki tüm eğitim alanlarında İçişleri Bakanlığı Genelgesi ve Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında alınan kararlar doğrultusunda gerekli tedbirlerin alındığını da belirterek şu bilgileri paylaştı:

“Yüz yüze başladığımız yeni eğitim öğretim yılında tedbiri de asla elden bırakmayacağız. Bu kapsamda akademik ve idari personelimizin HES kodu ve risk durumu kontrolü Personel Özlük Otomasyon Sistemi üzerinden akademik birimlerde Fakülte/Enstitü/Yüksekokul Sekreteri, diğer birimlerde ise Personel Özlük Otomasyon Sistemini kullanmaya yetkilendirilen personel tarafından her mesai günü başlangıcında yapılacak ve riskli bulunan personel hakkında gerekli işlemler tesis edilecektir.

 

“Öğrenci ve Personelin Sağlığını Korumak Temel Amacımızdır“

 

Öğrencilerin  HES kodu ve risk durumu kontrolü ise Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden birim öğrenci işleri personeli tarafından her mesai günü başlangıcında yapılacak ve riskli bulunan öğrencilerin Üniversiteye ait yerleşkelere girmemeleri sağlanacaktır. Riskli durumda yer alan öğrencilerin bu durumunu belgelendirmeleri koşuluyla riskli bulundukları süreler devamsızlıktan sayılmayacaktır. Öğrenci ve öğretim elemanlarımızın sağlığını korumak ve eğitimin kesintisiz devam etmesini sağlamak temel amacımızdır. Bu kapsamda öğretim elemanları ve akademik danışmanlar tarafından Covid-19 küresel salgınıyla mücadele kapsamında öğrencilerimize yönelik bilgilendirme toplantıları yapılacak, aşı olmanın önemi konusunda tavsiyelerde bulunulacaktır” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Keziban Özcan Vefat Etti

  06 Aralık 2021 Genel, Tüm Manşetler

  Muratlı (Katırlı) köyü'nden merhum NURİ ALAN'ın kızı, rahmetli OSMAN ÖZCAN'ın eşi, Cezaevi'nden emekli baş gardiyan ŞÜKRÜ ÖZCAN ve FİKRİ ÖZCAN'ın  anneleri, Emekli öğretmen TURAN ALAN'ın  ablası, Saraydüzü Toplum Sağlığı Merkezi çevre sağlığı teknisyenlerinden ABDULLAH ALAN'ın kayın validesi Yıldız Mahallesi'nde ikamet eden KEZİBAN ÖZCAN hanım  vefat etmiştir. Cenazesi 07.Aralık.2021 tarihinde Salı günü öğle namazına müteakip Muratlı (Katırlı) köy'ü aile kabristanlığında defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına ve sevenler...
 • Boyabat Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Trafik Ekipleri Denetimleri Sürüyor

  02 Aralık 2021 Eğitim, Genel, Tüm Manşetler

  Boyabat bölgemizde, 01 Kasım 2021 - 30 Kasım 2021  tarihleri arasında  yapılan trafik denetimlerinde,1230 Araç ve sürücü, 60 adet taksi-dolmus-otobus-servis taşımacılığı, 57 adet ögrenci servis taşımacılığı,  92 adet terminalden yolcu taşımacılığı, 161 yük taşımacılığı kontrol edildi. Yapılan denetimlerde  toplam 50 Ceza İşlem uygulandı.  29.720TL Para Cezasi kesildi. Bölgede 6 maddi hasarlı trafik kazası yaşanırken,  5 yaralanmalı trafik kazası meydana geldi. Meydana gelen  kazalarda 9 kişi yaralandı. yapılan denetimlerde 3 Sürücüye sürücü ...
 • Boyabat Karacaören’de Hurda Fabrikasında Hırsızlık

  02 Aralık 2021 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Boyabat'ta 01.12.2021 Çarşamba gecesi Boyabat Karacaören Mevkiinde bulunan bir işyerinde hırsızlık meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Boyabat Karacaören mevkiinde gece saatlerinde hurda alımı yapan işyerine kişi ya da kişiler girdi. Gece saatlerinde girdiği tahmin edilen işyerinden değerli aletleri çalan kişiler ofis kısmında bulunan kasayı da kaynak makinesi ile açtılar. İşyerinde bulunan köpeği darp edip etkisiz hale getirdikten  sonra çalıntı kamyonet ile olay yerinden kaçtılar. Çalınan kamyonetin kaza yapmış bir şekilde bulunduğu öğre...
 • Faize Uğur Vefat Etti

  30 Kasım 2021 Genel, Tüm Manşetler

  Eski taksici esnaflarından Sabit Uğur’un hanımı, Rahmetli Milli Eğitim Müdür yardımcısı Murat Uğur’un ve Muhasebeci SALİM Uğur’un anneleri Faize Uğur hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 1 Aralık Çarşamba günü, yarın öğlen namazını müteakip Boyabat şehir mezarlığında defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan  rahmet yakınlarına ve sevenlerine sabır dileriz...