logo

19 Ekim 2021

Sinop Üniversitesi Vakfından Öğrencilere Eğitim Bursu ve Yemek Bursu Kararı


admin
ezgifm@hotmail.com

Sinop Üniversitesi Vakfından Öğrencilere Eğitim Bursu ve Yemek Bursu Kararı

Sinop Üniversitesi Vakfı’na hayırseverler tarafından yapılan bağışlar, ihtiyaç sahibi öğrencilerimize eğitim bursu ve yemek bursu olarak katkı sağlamaya devam ediyor.

Bu kapsamda Rektörümüz ve Vakıf Başkanımız Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN başkanlığında gerçekleştirilen Sinop Üniversitesi Vakfı Ekim Ayı Yönetim Kurulu Toplantısında, 200’ü yemek bursu, 27’si eğitim bursu ve 10 tanesi protokol kapsamında başarı bursu olmak üzere toplam 237 öğrencimize Vakfımız aracılığıyla burs verilmesi kararlaştırıldı.

 

HAYIRSEVERLERİN BAĞIŞLARIYLA 200 ÖĞRENCİMİZE YEMEK BURSU İMKÂNI

Geçtiğimiz yıl 135 öğrenciye aylık 75 TL yemek bursu veren Sinop Üniversitesi Vakfı, bu yıl hem burs alan öğrenci sayısını hem de burs miktarını artırdı.

Üniversite Vakfımızca 2021 Yılı Kasım ayından başlamak üzere 8 ay boyunca 200 öğrencimize ayda 90 TL yemek bursu verilmesine karar verildi. Ayrıca yemek bursundan yabancı uyruklu öğrencilerin de istifade etmeleri kararlaştırıldı.

 

27 ÖĞRENCİLERE  EĞİTİM BURSU VERİLECEK

Sinop Üniversitesi Vakfına yapılan bağışlar, eğitim hayatında desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilerimize de umut oluyor.

Bu kapsamda Üniversitemiz Vakfımız tarafından Ekim 2021-Haziran 2021 tarihleri arasında toplam 9 ay boyunca ön lisans ve lisans öğrencilerimize ayda 300 TL, lisansüstü öğrencilerimize ise ayda 500 TL olacak şekilde burs verilmesine karar verildi.

 

SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE BAŞARI BURSU

Sinop Üniversitesi Vakfı ve Su Ürünleri Fakültesi ile Samsun ve Sinop İlleri Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Birliği arasında imzalanan protokol kapsamında; Üniversitemiz Su Ürünleri Fakültesinde eğitim gören ve başarı puanına göre ilk 10’da yer alan öğrencilere verilen 300 TL’lik başarı bursunun 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında da 12 ay boyunca devam etmesi kararlaştırıldı.

 

ÜNİVERSİTE VAKFIMIZDAN EĞİTİMLERİNE YURT DIŞINDA DEVAM EDECEK ÖĞRENCİLERE DESTEK

Sinop Üniversitesi Vakfınca alınan bir diğer kararda ise Üniversitemizde eğitim gören ve 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında Erasmus veya Mevlana Değişim Programları kapsamında yurtdışına çıkacak olan ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerimize bir defaya mahsus 1000 TL burs verilmesine karar verildi.

 

 

EN BÜYÜK HEDEFİMİZ MADDİ İMKÂNI KISITLI TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE BURS VEREBİLMEK

Sinop Üniversitesi Vakfı olarak öğrencilere katkı sağlama noktasında kısa sürede örnek model oluşturduklarını belirten Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN  “Vakfımıza bağışta bulunarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yardım elini uzatan tüm bağışçılarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bizler öğrencilerimizi ailemizin birer ferdi olarak görerek her türlü ihtiyaçlarına elimizden geldiği derecede destek olmaya çalışıyoruz. En büyük hedefimiz de maddi imkânı kısıtlı olan öğrencilerimizin tamamına burs desteği sağlamak. Bu noktada Vakfımıza yapılan bağışlar ne kadar artarsa bizler de o ölçüde burs verdiğimiz öğrencilerimizin sayısını artırabiliriz. Bu vesileyle Üniversitemiz personeli başta olmak üzere Sinoplu hayırseverlere Vakfımıza sağladıkları katkılardan dolayı tekrar teşekkür ediyor ve desteklerinin devamını bekliyoruz” dedi.

Toplantıda ayrıca, Üniversitemiz öncülüğünde düzenlenecek olan Sinop Kültür ve Turizm Sempozyumunda kullanılmak üzere Üniversitemiz Vakfına yapılan şartlı bağışların Sempozyum sürecinde ihtiyaç duyulan hizmetler için kullanılması konusu da görüşüldü.

 

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Boyabat’ta Öğrenci Servisi Yoldan Çıktı 4 Yaralı

  26 Kasım 2021 Genel, Gündem, Tüm Manşetler

  Boyabat'ta öğrenci servisi yoldan çıktı 4 yaralı ! Boyabat'ta öğrencileri taşıyan servis minibüsünün yoldan çıkarak duvara çarpması sonucunda 4 kişi yaralandı. Sinop'un Boyabat İlçesinde öğlen 12:30 sıralarında Boyabat Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi öğrencilerini taşıyan okul taşıtı Boyabat İtfaiye Kavşağı'na gelmeden yoldan çıktı. Sürücüsünün hakimiyetinden çıkan servis minibüsü kaldırıma çıktı ve bölgede bulunan duvara çarparak durabildi.Minibüste bulunan üç öğrenci ve minibüs şoförü yaralandı.Yaralılar 112 Acil Servis Ekipleri tarafı...
 • Sinop İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz ŞANLAN Sert Tepki Gösterdi

  21 Kasım 2021 Eğitim, Genel, Gündem, Tüm Manşetler

    Sinop İYİ Parti İl başkanı Yılmaz ŞANLAN Sinop Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde alınacak personel alımına sert tepki gösterdi. Konu ile ilgili   açıklama  yapan Sinop İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz ŞANLAN "30 Ekim tarihinde iktidar yetkililerine, "Gençlik Spor İl müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere, noter kurası ile eleme yapılıp, akabinde mülakat ile işe alınacak personelin belirlenmesinde liyakat ve ihtiyaç durumuna göre adil bir alım yapılmasını arzuluyoruz. Süreci yakinen takip etmekteyiz." şeklinde samimi bir çağrı yapmıştı...
 • Damak Zevkinize Özel Etli Çiğ Köfte Tükenmeden Şahin Pasta Bistro’ya Uğramalısınız

  13 Kasım 2021 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Ülkemizin geleneksel lezzetlerinden olan etli çiğ köfte acı sevenler için sadece bir yiyecek değil aynı zamanda tutkudur. Saymakla bitmeye faydalarının yanı sıra, yapımında kullanılan malzemeler düşünüldüğünde aynı zamanda alçak gönüllü bir yiyecek olduğunu da biliyoruz. Bunun için sizlerin damak zevki için saatlerimizi harcayıp bu lezzeti Şahin Pasta Bistro olarak hazırladık.   Geleneksel etli çiğ köfte artık sadece ev eğlencelerinde hazırlanmamakla birlikte Boyabat Şahin Pasta Bistro'da bulabilirsiniz.  Artık etli  çiğ köftemiz  or...
 • Boyabat’ta Kaza Yapan Kamyon Vinç Yardımı İle Kaldırıldı

  12 Kasım 2021 Genel, Köşe Yazıları

  Sabah 08.30 sıralarında Boyabat Adnan Menderes Bulvarından kontrolden çıkarak duvara çarpan ve  sürücüsünün yaralanmasına neden olan kamyon kaza yerine getirilen vinç ile kaldırılarak Boyabat Sanayi sitesine götürüldü https://youtu.be/BBmQpuPfa3U...