logo

Samsun Kastamonu Karayolu mu? Oto Galeri mi? Ticarethane mi?

5 Ekim 2020 Çevre yolunun yılan hikayesine döndüğü Boyabat’ta bazı oto alım satımı yapanlar veya aracını satmak isteyenlerin veya araçlarını reklam amaçlı yolda tutanlara  neden göz yumuluyor?

Adnan Menderes bulvarında bitmeyen trafik çilesi bir dakikası bile  hayat kurtaracak  Ambulans sürücüleri ve İtfaiye araçlarına da yer yer ciddi anlamda sıkıntılar yaratıyor. Yetkililer kısa bir süre için 2. sıra araç park edenlere ceza yağdırırken, günlerce reklam amaçlı ve ticari amaçlı  Adnan menderes bulvarında park halinde duran bu araçlara neden ses çıkarmıyor? 1. sıra araçlar babaların malı gibi yolu işgal ederken, alışveriş için gelen ve aracını 2. sıraya park eden vatandaşlar mı günah keçisi mi oluyor?

Ziraat bankasının karşıya taşınması   ile boş kalan Ziraat bankasının bahçesi, karşısında belediye oto parkı bulunduğu halde bazı uyanıklar tarafından otopark olarak veya ticari amaçlı kullanılması yerine, Kızılay ekibinin bahçede rahatça vatandaşlardan kan alabilme imkanı varken, Adnan menderes bulvarı üzerinde  yolu gereksiz yere  neden işgal ettiriliyor? Anayolu adeta ticarethaneye çevirenler yerine, çarşı içinde  sandalyeleri yola koyan  gariban çaycıyı uyarmak mı vazifeniz oldu? 

Yapılacak  seçimler öncesi galericiler sitesini dilinden düşürmeyen siyasiler,  yapılması düşünülen galericiler sitesi ile rüyalarını mı süslüyorlar? İlçenin en büyük sorunlarından birisi olan araç park sorununu yapımı devam eden kuleden mi? veya Cam terastan mı görecekler?

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ