logo

Polis, bayram öncesi vatandaşları ve kurban satıcılarını “sahte para” tehlikesine karşı uyardı!

27 Temmuz 2020 Boyabat’ta İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, Kurban Bayramı öncesi hayvan satıcılarının dolandırılmasını önlemek için sahte para konusunda bilgilendirdi.

Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi “Sahte para kurbanı olma” sloganıyla başlatılan çalışma kapsamında, Boyabat’ta bulunan Hayvan Pazarı’nda sahte para ve dolandırıcılık olaylarına karşı satıcıları uyardı. Dolandırıcıların bayram öncesi özellikle hayvan pazarlarını hedef seçtiğini belirten polis, satıcılara sahte paranın gerçeğinden nasıl ayırt edileceği konusunda uygulamalı bilgi verdi.
Polis, Kurban Bayramı dolayısıyla ilçede gerekli tedbirlerin alındığını ve hayvan pazarında vatandaşlara sahte para konusunda uyarılarda bulunmaya devam edeceklerini, Kurban bayramı süresince güvenlik ve asayişin sağlanması, halkın huzur ve güven içerisinde bayram geçirebilmeleri adına pazar yerleri ile halkın yoğun olduğu yerlerde uygulamaların artması özellikle dolandırıcılık, hırsızlık, yankesicilik ve sahte para olaylarının önlenmesi amacıyla Boyabat ilçe Emniyet Müdürlüğü ekip sayısını da artırdığı bildirildi

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ