logo

Oyunun Tadı Kaçtı! Bu Sese Kulak Verilmeli!

Sinop’ta faaliyet gösteren playstation kafe işletmecisi Mehmet Bahçeci’nin Ajans Sinop Gazetesi’ne verdiği röportajda “Seslerinin duyulmasını” istedi.
Playstation kafe işletmecisi Mehmet Bahçeci; “Ülkemizde meydana gelen kovid-19 salgını dolayısıyla 16 Mart tarihinde devletimizin yayınladığı genel dolayısıyla kapattık ve 1 Haziran itibari ile normalleşme sürecine girmemize rağmen hala daha dükkânlarımızı açmamız için bir genelge bir talimat yok. Mağdur durumdayız.Bu süreçte 25 bin liralık bir kredi kullandık. Can suyu oldu bize ama 3 aydır hiçbir gelir olmadan hem borcumuzu ödemeye çalıştık hem evimizi geçindirmeye çalıştık. Elektrik, su, doğalgaz, ev kirası vs.’’ ifadelerini kullandı.
BORÇLARIMIZ ÇOĞALDI!
Mehmet Bahçeci; ’’1 Haziran normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte elimiz kulağımızda dükkânlarımızı açmak için haber bekliyoruz. Tahmin edersem düğün salonları ile birlikte 15 Haziran gibi internet ve playstation kafelerinde açılmasını umut ediyorum. Borçlarımız çoğaldı, biran önce iş başı yapmamız gerekiyor. 3 aydır borçlarımızı borç ile ödedik. Borçlarımız için dükkândaki bazı demirbaşları satmak zorunda kaldık.’’ dedi.
DEMİRBAŞLARINI SATANLAR OLDU!
Bahçeci; ’’Bu sektördeki bazı arkadaşlarımız bilhassa büyük şehirlerdekiler dayanamadılar ve önce demirbaş malzemelerini sattılar, daha sonra dükkânları kapatmak zorunda kaldılar. Pandemi sürecinde hiçbir yerden destek almadık. Sektörün ayakta durması için biraz destek bekliyoruz. Sinop’ta bu sektörde çalışan hemen hemen 30 kişi var. Şuanda herkes işsiz kaldı. Bizde açıldığımız zaman maalesef eleman çalıştıramayacağız. Çünkü, borçlarımız birikti. Eleman parasına gücümüz yetmeyecektir. Tek temennim,  tüm esnafların bu süreçten borçsuz harçsız kurtulması.” diye konuştu.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ