logo

Kaymakam Değil, Belediye Başkanı Değil, Muhtarın Köy Toplantısındaki Günde mi…

Boyabat Sarıağaç Köyü Muhtarı Köy halk toplantısı gerçekleştirdi. Köy okul salonunda yapılan toplantıya köyden her isteyen katıldı. Ve toplantıda o kadar ciddi konular ele alındıki, Sinop ve ilçelerinde bir çok belediyeyi, siyasi partileri ve STK örnek teşkil edecek bir toplantı oldu.Aslında gündeme şaşırmamak lazım fakat, il ve ilçelerimizde yapılan toplattılar da yapılan gündemin karşısına bu gündemi koyduğunuz zaman bir köy Muhtarı ve ekibinin ne kadar duyarlı ve onlara verilen görevlerine duydukları saygıyı dile getirmiyor mu?
Sarıağaç köyü muhtarı Kadir Sönmez ve ekibi köyleri için  yapılması ve alınması gereken önlemler konusunda ne kadar duyarlı olduklarını gösteriyor. Darısı Boyabat ilçe merkezinde yaşayanların başına diyoruz
ÖRNEK MUHTAR
Muhtarın Örnek Alınacak Toplantısındaki Gündem:
✓ Bağımlılık ve Şiddetle Mücadele
✓ İçme Suyu Abone İşlemleri
✓ Çöp ve Çevre Duyarlılığı
✓ Mezarlık Islah Çalışmaları
✓ Orman Bilinci ve Ormanı Sahiplenme
✓ Köy İçi Trafik ve Park Sorunu
✓ Düğünlerimizin Örfi Durumları
✓ Sivil Toplum Çalışmaları hakkında gündem oluşturularak toplantı başladı.
Sarıağaç Köy Muhtarı Hasan Sönmez yaptığı toplantı sonrasında sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımlardaKÖY TOPLANTISI
Köyümüzün meselelerinin istişare edildiği Köy İhtiyar Heyetince düzenlenen toplantımız, halkımızın katılımıyla köy okulumuz salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıda;
✓ Bağımlılık ve Şiddetle Mücadele
✓ İçme Suyu Abone İşlemleri
✓ Çöp ve Çevre Duyarlılığı
✓ Mezarlık Islah Çalışmaları
✓ Orman Bilinci ve Ormanı Sahiplenme
✓ Köy İçi Trafik ve Park Sorunu
✓ Düğünlerimizin Örfi Durumları
✓ Sivil Toplum Çalışmaları
Ve hizmetlerin genel değerlendirmesi konuşuldu.
Katılım ve katkı sağlayan halkımıza TEŞEKKÜRLER.”  ifadelerine yer verdiler.
Bir ili ilçeyi bu kadar yakından ilgilendiren geniş kapsamlı  bir toplantının yapılması ve katılımcılarında gündeme yakın ilgi göstererek fikirlerini beyan etmeleri yakından ilgi ile izlendi.
Kamuoyuna  açık son bir toplantı Boyabat belediye başkanı Mehmet Ermiş’im 2 döneminde   yıkılan belediye düğün salonunda yapılmış,  Boyabat belediye başkanı belediyenin gelir gider harcamalarını kamuoyu ile paylaşmıştı. Umarız Boyabat’a bağlı Sarıağaç köyü muhtarlığı tarafından yapılan toplantı Boyabat belediyesine ve siyasi konjonktüre örnek teşkil eder.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ