logo

Hayırsever İş Adamı: “Milletvekillerine, Valilere, Kaymakamlara, Belediye Başkanlarına, Dahli Olan Tüm Siyasilere ve Bürokratlara Hakkımı Helal Etmiyorum”


admin
ezgifm@hotmail.com

Hayırsever İş Adamı: “Milletvekillerine, Valilere, Kaymakamlara, Belediye Başkanlarına, Dahli Olan Tüm Siyasilere ve Bürokratlara Hakkımı Helal Etmiyorum”

 

Sinop Milletvekili Nazım Maviş’in; “Bir eğitim yatırımını daha tamamladık”, manşeti ile boyabatgazetesi.com internet haber sitesinde yayınlanan ve haberde “AK Parti Sinop Milletvekili ve Genel Başkan Vekili Yardımcısı Dr. Nazım Maviş; 24 derslikli Boyabat İmam Hatip Lisesi Külliyesinin tamamlanarak eğitim öğretime hazır hale getirildiğini söyledi.” haberine Boyabatlı 2015 yılı Sinop vergi rekortmeni olan hayırsever iş adamından akıllara durgunluk verecek tepki ile yorum yapıldı.

 

2014 yılı Ocak ayında dönemin Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger’le imzaladığı protokol sonrasında çeşitli sebeplerle bugüne kadar yapılamayan okuldan aradan 7 yıl geçmesine rağmen hala ses yok! Hayırsever işadamı Yalçın Küçükbaş Tarafından 238 bin dolar bozdurarak (o gün ki şartlarda 500 bin TL) okul yapımı için Sinop il Özel idare hesabına yatmasına rağmen, paranında akıbeti belli olmadığı gibi tatmin edici bir cevapta verilmiyor. Parasının iadesini ihtar ile isteyen işadamına parası da iade edilmiyor.

 

www.boyabatgazetesi.com internet haber sitesine yorum yapan Boyabatlı hayırsever iş adamı Yalçın Küçükbaş; ”Vekil Maviş yaptıklarınız güzel reklamında güzel peki yapamadıklarınızı da konuşalım. Sekiz yıl evvel bugün ki parayla iki milyon gibi benden bağış alarak babam Necdet Küçükbaş adına yapmayı taahhüt ettiğiniz okul inşaatı bir türlü başlanılmadı. Parayı bugünkü değeriyle iade edin diye ihtar çekmeme rağmen iade de olmadı rahmetli annem o okulu görmeyi çok istedi ama göremedi bu güne kadar bu konuya duyarsız kalan milletvekillerine, valilere, kaymakamlara, belediye başkanlarına, dahli olan siyasilere, bürokratlara hakkımı helal etmiyorum. yalçın küçükbaş” diye nokta koydu.

 

 

2014 Yılından bugüne kadar yaşanan süreçte okul yapımı çeşitli bahanelerle geçiştirildi. Hayırsever vatandaş Boyabat Esentepe mahallesine 18 ay gibi kısa sürede yaklaşık 1 milyon denecek rakama tek başına Cami yaptırarak hizmete açtırdı. Sinop’lu, Boyabat’lı siyasiler ve bürokratlar bu yaşananlardan sonra vatandaşlar size güvenip parasını emanet eder mi? Siz gittikten sonraki gelecek siyasiler ve bürokratlara verdiğiniz zararın farkında mısınız?

 

 

Kamuoyu adına soruyoruz…

 

Bir yer teslimi yapmak bu kadar zor mu? Şimdi yeni bir senaryoya mı geçildi? Para nerede muhafaza ediliyor? Bu iş adamının bozdurup verdiği 238 bin dolar (500 bin TL) KUR HESABINDAN bugün ki şartlarda 2 milyon lira, verilen bu parayı muhafaza ederken, bugünki şartlara göre, değerini koruyabildiniz mi ? Hayırsever işadamının gazeteye yaptığı yorumda “vekillere, valilere, kaymakamlara, belediye başkanlarına dahili olması gereken siyasilere, bürokratlara hakkımı helal etmiyorum” cümlesi karşısında hala o koltukları meşgul etmeyi vicdanınıza sığdırabiliyor musunuz? Hala sessizliğinizi koruyup vatandaşın bozdurduğu 238 bin doların hesabını vermeyi düşünüyor musunuz? KAMUOYU ADINA AÇIKLAMA BEKLİYORUZ..

 

KONUYLA İLGİLİ ULUSAL VE YEREL BASINDA ÇIKAN MANŞETLERDEN BAZILARI

 

 

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Faize Uğur Vefat Etti

  30 Kasım 2021 Genel, Tüm Manşetler

  Eski taksici esnaflarından Sabit Uğur’un hanımı, Rahmetli Milli Eğitim Müdür yardımcısı Murat Uğur’un ve Muhasebeci SALİM Uğur’un anneleri Faize Uğur hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 1 Aralık Çarşamba günü, yarın öğlen namazını müteakip Boyabat şehir mezarlığında defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan  rahmet yakınlarına ve sevenlerine sabır dileriz...
 • Boyabat’ta Öğrenci Servisi Yoldan Çıktı 4 Yaralı

  26 Kasım 2021 Genel, Tüm Manşetler

  Boyabat'ta öğrenci servisi yoldan çıktı 4 yaralı ! Boyabat'ta öğrencileri taşıyan servis minibüsünün yoldan çıkarak duvara çarpması sonucunda 4 kişi yaralandı. Sinop'un Boyabat İlçesinde öğlen 12:30 sıralarında Boyabat Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi öğrencilerini taşıyan okul taşıtı Boyabat İtfaiye Kavşağı'na gelmeden yoldan çıktı. Sürücüsünün hakimiyetinden çıkan servis minibüsü kaldırıma çıktı ve bölgede bulunan duvara çarparak durabildi.Minibüste bulunan üç öğrenci ve minibüs şoförü yaralandı.Yaralılar 112 Acil Servis Ekipleri tarafı...
 • Sinop İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz ŞANLAN Sert Tepki Gösterdi

  21 Kasım 2021 Eğitim, Genel, Tüm Manşetler

    Sinop İYİ Parti İl başkanı Yılmaz ŞANLAN Sinop Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde alınacak personel alımına sert tepki gösterdi. Konu ile ilgili   açıklama  yapan Sinop İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz ŞANLAN "30 Ekim tarihinde iktidar yetkililerine, "Gençlik Spor İl müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere, noter kurası ile eleme yapılıp, akabinde mülakat ile işe alınacak personelin belirlenmesinde liyakat ve ihtiyaç durumuna göre adil bir alım yapılmasını arzuluyoruz. Süreci yakinen takip etmekteyiz." şeklinde samimi bir çağrı yapmıştı...
 • Damak Zevkinize Özel Etli Çiğ Köfte Tükenmeden Şahin Pasta Bistro’ya Uğramalısınız

  13 Kasım 2021 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Ülkemizin geleneksel lezzetlerinden olan etli çiğ köfte acı sevenler için sadece bir yiyecek değil aynı zamanda tutkudur. Saymakla bitmeye faydalarının yanı sıra, yapımında kullanılan malzemeler düşünüldüğünde aynı zamanda alçak gönüllü bir yiyecek olduğunu da biliyoruz. Bunun için sizlerin damak zevki için saatlerimizi harcayıp bu lezzeti Şahin Pasta Bistro olarak hazırladık.   Geleneksel etli çiğ köfte artık sadece ev eğlencelerinde hazırlanmamakla birlikte Boyabat Şahin Pasta Bistro'da bulabilirsiniz.  Artık etli  çiğ köftemiz  or...