logo

26 Ekim 2020

CHP, SİNOP’TA TİCARETİ VE EKONOMİYİ İNCELEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sinop İl Başkanlığı, PM üyesi ve Milletvekillerinin katılımıyla, şehirdeki KOBİ’leri, fabrikaları ve odaları ziyaret ederek sorunları dinledi.

CHP, ülke genelinde başlattığı çalışmayla, KOBİ’lere yönelik ziyaretler gerçekleştiriyor ve sorunları dinliyor. Bu kapsamda CHP Sinop İl Başkanlığı da gerekli çalışmaları yaparak, şehirdeki KOBİ’leri ve fabrikaları ziyaret etti. Ziyaretlere, CHP Sinop İl Başkanı Av. İnan Savaş Yüksel, il yöneticileri, PM Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ile Sinop Milletvekili Barış Karadeniz katıldı. Ziyaretlerle ilgili detaylı bilgiyi İl Başkanı Yüksel, yaptığı yazılı açıklama ile verdi.

DETAYLARI ANLATTI

Ziyaret edilen kişi, kurum ve yerleri detaylı şekilde aktaran Başkan Yüksel, “Genel Merkezimizce KOBİ’lere yönelik olarak başlatılan çalışmalar kapsamında, PM Üyemiz Kastamonu Milletvekilimiz Sn. Hasan Baltacı ve Sinop Milletvekilimiz Sn. Barış Karadeniz ile birlikte Sinop OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Kurtuluş Kaya ile başlayan ziyaretlerimiz OSB ‘de bulunan ERSA Tekstil, Görkem Giyim, Deniz Ana Soğuk Hava Deposu, Barbaros Motor ve ÖRSAN ile devam etti. Öğlen yemeğinde Küçük Sanayi Sitesi 1. ve 2. Kısım ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan ve Yönetim Kurullarının misafiri olduk. Öğleden sonra da Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Sanayi ve Ticaret Odası, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Mevsim Balıkçılık, Erfelek Kasabı, Taban Ekmek Fırını, Ülgen Kotra, Fazilet Kırtasiye ve Demirkollar Ekmek Fırınını ziyaret ederek programımızı sonlandırdık” dedi.

“HEM ESNAFIMIZI VE SANAYİCİMİZİ DİNLEDİK”

Esnaf ve sanayicinin sorunlarından bahseden Yüksel, “Esnafımızın sorunları çok. Pandemi nedeniyle ötelenen kredi, vergi ve primlerin ödeme zamanının gelmesi, buna karşılık piyasanın hala istenilen seviyeye gelmemesi, devletten destek görememeleri, işyerlerinde çalışan işçilere COVİD-19 testi yaptırmakta yaşadıkları sıkıntılar gibi birçok sorunla boğuşuyorlar ve ayakta kalmaya çalışıyorlar. Sayın vekillerimiz ile hem esnafımızı ve sanayicimizi dinledik hem de Cumhuriyet Halk Partisi’nin çözüm önerilerini anlattık. İktidara ve sorunlarınızı çözmeye talibiz dedik. CHP varsa herkes için var…” ifadelerini kullandı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ