logo

Bunlar Buradayken Depremzedelerin Çadırda Yaşamaları Vicdanınızı Sızlatmıyor mu?

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde hasar gören evler boşaltıldı. Bölgeye yardımlar gönderilirken, kışın tam ortasında 15/20 dereceyi bulan dondurucu soğuklardan Ilıncak ve Çevrimtaş Köyü gibi yerle bir olan barınma sorunu olan yerler mevcutken, Boyabat’ta bu manzara karşısından şaşırmamak elde değil !

Edinilen bilgiye göre, Van depreminde kullanıldıktan sonra dönemin Kaymakam Bilal Bozdemir tarafından Boyabat’ta kullanılmak üzere getirilen 150-160 konteynerler depoda bu şekilde neden bekletiliyorlar? Milli dayanışmanın hat safhaya geldiği bu günlerde, halk ve devlet seferber olmuşken, bazıları eğitim kurumlarında, evleri yanarak mağdur olan vatandaşlar için kullanılan Konteyner depoda bu şekilde hangi sebepten  bekletiliyorlar?

Sayısını tam olarak bilemediğimiz konteynerlerin ihtiyaç fazlası olanlarının, Elazığ depreminde evleri yıkılarak evsiz kalan vatandaşların çadır yerine bu konteynerlerde rahat bir yaşam sağlanamaz mı? Depremin üzerinden 5 gün geçmesine rağmen tüm Türkiye birbirine kenetlenmişken, Boyabat’ta bu konteynerler neden bekletiliyor?

Kamuoyu adına soruyoruz…

Elazığ’da yaşayan ve deprem sonrası evleri yıkılarak sokakta kalan vatandaşların, bu konteyner burada duruyorken, çadırda yaşamalarına vicdanınız el veriyor mu?

Burada Konteyner olduğunu bilen eski ve yeni siyasiler  bunlarda mı yandaşa lazım? Bunun için mi burada yıllardır bekletiliyor?

Bir Mehmetçik, bir depremzedenin   ayağında çorabı olmadığını fark edip, kendi  ayağından çorabını çıkarıp depremzedeye  kendi elleri ile giydirirken, siz neyin kafasını yaşıyorsunuz?

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ