logo

Boyabat’ta Jandarma Trafik Ekiplerine Hakaret Eden Şahsa Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

7 Şubat 2020 Boyabat ilçe jandarma ekiplerinin durdurduğu 55 PB 339 plakalı araç sürücüsünün sözleri sosyal medyada bomba etkisi yarattı. Amcam Vezirköprü MHP ilçe başkanı diyerek Boyabat ilçe jandarma ekiplerine ahlaksizca   yaptığı hakaretler   sosyal medyada çığ gibi yayılarak yaptıgı bu ahlaksızlık  büyük tepkilere neden olurken, Vezirköprü MHP ilçe başkanı konuyla ilgili açıklama yaptı.

Samsun’da MHP’nin Vezirköprü ilçe başkanı olan Dursun Gülünay, jandarma görevlilerine küfür ve tehditlerde bulunarak amcasının MHP Vezirköprü ilçe Başkanı olduğunu söyleyen şahıs ile ilgili açıklama yaptı.

 

Sosyal medyada yayınlanan bir videoda kendisine trafik cezası yazan jandarmalara küfürler ederek, amcasının MHP Vezirköprü ilçe başkanı olduğunu söyleyen bir kişinin ortaya çıkan bu  görüntülerine tepki yağmıştı.
MHP Vezirköprü İlçe Başkanı Dursun Gülünay, söz konusu şahıs ile ilgili yaptığı açıklamada, jandarma görevlilerini tehdit edip hakaretler yağdıran şahıs ile bir akrabalığının olmadığına belirterek, şunları dile getirdi.
“Basına yansıyan üzücü olay sebebiyle açıklama yapma zarureti hasıl olmuştur. Görevini icra eden Boyabat Jandarma Trafik ekiplerine edep dışı bir üslupla tepki gösteren ve kendisini Milliyetçi Hareket Partisi Vezirköprü İlçe Başkanının yeğeni olarak tanıtan şahsın, ne partimizle ne de ilçe teşkilatımızla herhangi bir bağlantısı ve ilişiği yoktur. Olamaz da..! Yaptığımız araştırmada şahsın 2017 yılında partimizden istifa eden Turan KAYA’nın ismini zikrettiği anlaşılmaktadır. Adli Makamların şahıs hakkında gereğini yerine getireceğinden ve bu konunun takipçisi olacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Görevini icra eden kolluk kuvvetlerimize yapılan bu terbiyesizliği asla tasvip etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Bu ve benzeri olayların tekrarlanmaması temennisi ile görevli personelimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ