logo

Boyabat’ta Duyarsızlığın ve saygısızlığın bu kadarına da “pes!”

15 Mayıs 2020 – Boyabat’ta kaldırımlara, yaya geçitlerine ve engelli yolları önüne park eden araçlar, engellilere ve yayalara zor anlar yaşatıyor.

Araç park sorununun bir türlü giderilemediği, yetkilerin halkın gerçek sorunlarından uzak durduğu, yıllardır çözülemeyen araç park sorunu sürücülere, yayalara ve engelli vatandaşlarımıza ilçemizde yeterince sorun çıkarıyor.

Vatandaşın gerçek sorunları yerine, uçuk projeler açıklamakla yetinen, Boyabat’ın bir sanayi şehri olmadığı söyleyen , fakat tuğla fabrikalarında işçi ziyaretlerinden geri kalmayan Boyabat Belediye başkanı, Boyabat’ın gerçek sorunlarıyla ne zaman ilgilenecek?

Park yapacak yer bulamayınca bazı duyarsız sürücüler araçlarını engelli geçişine, yaya geçişine veya kaldırımlara bırakıp giderek, engellilere ve yayalara mağduriyet yaşatmaya devam ediyor ve bundan sonrad da devam edecek gibi görünüyor. Son olarak 15 Mayıs 2020 Cuma günü Boyabat Stadyum Caddesinde duyarsız bir sürücünün aracını engelli geçişine bırakıp gitmesi üzerine, buradan geçmek isteyen engelli vatandaşımız geçemeyince, mecburen Dörtyol Mevkine kadar giderek, gideceği istikameti uzatma zorunda kaldı.

Kamuoyu adına Soruyoruz…

Sayın yetkililer, duyarsızlığın ve saygısızlığın bu kadarına da “pes!” dedirtecek kadar umursuzca aracını buraya park edip giden sürücü kadar, sizler de yapılan bu eylemden sorumlu değilmisiniz?

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ