logo

Boyabat’ta Berber ve Kuaförlerden Esnaf Odasına Tepki !

18 Haziran 2020 Boyabat’ta Berber ve Kuaförlerden Esnaf Odasına Tepki !

18 Haziran 2020 – Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası mevcut yönetiminin, yaşanılan zorlu süreçte, berber ve kuaförlere zamlı yeni fiyat tarifelerini almalarını ve zammı uygulamalarını istediği iddia edildi.

Konu ile ilgili Esnaf ve Sanatkarlar Odasından her hangi bir açıklama gelmezken, yaklaşık 3 aydır kapalı bulunan berber ve kuaför esnafı yaşadıkları sıkıntıyı dile getirdiler.

Bazı berber ve kuaförler; ” 3 aydır cebimize kuruş girmedi. Günlük kazancı ile ayakta duran küçük esnaflarız. Esnaf ve Sanatkarlar Odamız küçük ve günlük kazancı ile ayakta kalan esnaf kitlesinden oluşmaktadır. Esnafın sesi olması gereken, esnafın sorunlarını dillendirmesi gereken odamız hem aidata zam yapıyor. Hemde zamlı fiyat tarifesini almamızı ve zam yapmamızı istiyor. Dükkanlarımızın açıldı ama kimse korkudan traş olmak istemiyor. Boyabat Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi desteği ile dezenfekte yapıldı. Belediyenin dağıttığı tek kullanımlık havluları kullanıyoruz. Odaya neden aidat ödüyoruz bilmiyoruz? Bizim aidat ödediğimiz odamız nerede? Zaten 33 tane berber ve kuaför var toplasan alınacak para 2000 TL yapmıyor. Bizlere kahveci esnafını örnek gösteriyorlar. Onlar daha yeni açıldı, onlar için ne yapıldı? Aylardır kahveci esnaf arkadaşlarımız ne yeyip ne içitiler? Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odamızı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Küçük esnafımıza sahip çıkılmalıdır. En azından bu sene aidat alınmamalıdır. Kendileride fedakarlık yapsın, odadan maaş ve ücret almasınlar.” diye tepkilerini dile getirdiler.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ