logo

Boyabat Orta Çarşıdan İlk İtirazlar Yükselmeye Başladı


admin
ezgifm@hotmail.com

Boyabat orta çarşıda dükkanlara estetik giydirme adı altında başlayan projenin yapımına başlandı. İnşaatın başlamasıyla dükkan sahibi ya da kiracılar tarafından projenin bir çok bilinmeyen yönü de yeni yeni ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Yusuf Kemalbey caddesinden başlanan çalışmada bazı bina sahiplerinin dükkanlarının vitrinlerinin olmamasından ve projenin anlatıldığı gibi uygulanmadığından muzdarip oldukları görüldü.

Bir bina sahibi ise, kiraya verdiği mülkünün bir işyeri niteliğinde olmadığı, iş yeri vitrinine de uygun yapılmadığı gerekçesi ile binasında yeniden düzenleme yapımını durdurttu.

Orta çarşının yeniden düzenlenmesi aşamasında, dükkanları önceden harabe halinde olan bazı dükkan sahipleri ise yaşananlardan memnun görünüyor.

Üç katlı bir binanın dış cephesinde bulunan rüzgara, yağmura dayanıklı cam mozaiklerin ve mermerlerin sökülerek yerine düz sıva yapılıp, üzerine ise sadece boya vurulması da olayın en ilginç boyutu 

Bazı esnafın ve bina sahiplerinin verdiği bilgiye göre ise, binaların yapımının çok fahiş fiyattan olduğu, harcanan para ile bu binaların alınabileceği, bu harcanan paranın yine bir şekilde bina sahibine ve esnafa yansıyacağı vurgulanıyor.

Bazı esnaflara göre ise, harcanan milyonlarca paranın orta çarşıya değil, Gökdere mahallesinde ve çay sokakta bulunan tarihi evlere harcanarak kullanıma başlanması halinde turizme hareket vereceği, bu sayede orta çarşıya da hareket kazandıracağı belirtiliyor.

Orta çarşıda ise tarihi konumda bulunan yerlere atılacak rötuş sayesinde daha canlı ve rengarenk duracağı esnaflar arasında konuşulmakta.

Bu arada tadilat nedeniyle iki aya yakın bir süredir iş yerine giremeyen, yaptığı iş ile geçimini sağlayan, her gün gelip kontrol mühendisi gibi işyerinin etrafında dönen ve “Bir an önce şu iş bitse de, işime baksam” hayali kuran, sahipsizlikten sesini çıkartamayan esnafın durumuysa hiçe sayılıyor.

Yetkililer ise yapılan projenin bitmesi halinde, çarşı esnafının iş hacminin kat kat artacağı, insanların buraya koşarak geleceği, turistlerin akın akın ziyaret edeceği gibi hayal ürünü, gereksizce abartmaya çalıştıkları gözlemleniyor.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Boyabat’a Geliyor

  16 Haziran 2021 Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Tüm Manşetler

  16 Haziran 2021 Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yarın Boyabat'ta geliyor.Saat 12.30 da Boyabat'ta yapılacak olan Doğalgaz törenine katılacak   Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yapılacak tören öncesi Boyabat belediye başkanını ziyaret sonrası 12.30 yapılacak  törene katılacak. Tören sonrası Sinop'a geçecek olan Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Sinop valiliği ziyareti ardından, Sinop Enerji Koordinasyon Toplantısı katılacak  ...
 • Boyabat’ta Damak Tadında Kebap Yemenin Keyfini Kanat Masıracı Kebap Salonunda Yaşayacaksınız

  15 Haziran 2021 Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Tüm Manşetler

  *****Boyabat’ta nefis Kuyu kebabı, Kuzu kelle kebap, Kelle paça çorba, ev yapımı mantıyı rahat bir mekanda yemeyi tercih ediyorsanız, Boyabat'taki adresiniz Kanaat Masıracı kebap salonu olmadır. Kanaat  Masıracı kebap ve Köfte salonuna sizleri de bekliyoruz...   ***2. kattan oluşan lokantamız Kanaat Masıracı Kebap ve Köfte salonumuzun 2. katında bayanlara özel  ister gün yapın, ister ailenizle damak zevkinize özel özenle hazırladığımız günün her saati bulabileceğiniz Kuyu Kebabı, Perşembe günlerine özel Kuzu Kelle Keba , her zaman bu...
 • Boyabat Belediye Başkanının Sosyal Medya Hesabını Hackleyenlere Karşı Adli İşlem Başlatıldı mı?

  14 Haziran 2021 Ekonomi, Genel, Gündem, Tüm Manşetler

  Boyabat belediye başkanın sosyal medya hesabını hackleyerek  Boyabat belediye başkanını kamuoyunda itibarsızlaştırmak  isteyen veya isteyenler mi var? Boyabat belediye başkanının sosyal medya hesabını hackleyerek,  Boyabat halkının yarıdan fazla oyunu alarak seçilen ve Boyabat halkını temsil eden belediye başkanına yapıldığı söylenilen bu olay karşısında  sadece Boyabat belediye başkanı değil,  Boyabat halkı da itibarsızlaştırmak  mı isteniyor?   Boyabat belediye başkanının sosyal medya hesabını hackleyen kişi yada kişileri şiddetle  kın...
 • Bellona Boyabat’ta Toksoy Ticaret Farkı İle Hizmetinizde…

  13 Haziran 2021 Ekonomi, Genel, Gündem, Tüm Manşetler

  Boyabat Bellona Bayi Toksoy Ticaret 3500 metrekare 8 kattan oluşan Show'umu ile sizlere bölgenin en zengin ürün yelpazesini sunuyor. Sizlere özel tasarlanmış birbirinden zengin Bellona'ları seçmekte zorlanacaksınız. Boyabat Bellona Bayii Toksoy Ticaret Köprübaşı mevkii Kent meydanı yanı Hal yeri Karşısı telefon : 0 368 315 21 12--315 2113 Boyabat Bellona'dan istediğiniz ürünü şimdi alın bütçenize ugun taksit seçenekleriyle bütçenizi sarsmadan ödeyin. Yeni evlenecekler, Evini yenileyecekler, Düğün hazırlı yapanlar sizlerde Bellona'dan düğün ...