logo

Boyabat Mezbahası  Birilerine İkram Mı Edilecek?


admin
ezgifm@hotmail.com

Boyabat Mezbahası Birilerine Peşkeş mi Çekiliyor?

12 Mart 2020 – Boyabat Belediyesine ait Daylı Köyü mevkinde bulunan ve uzun yıllardır Boyabat’a hizmet veren, fakat bugüne kadar yenileme yapılmayan, Boyabat Belediye Mezbahasının durumu ile ilgili geçtiğimiz günlerde sorduğumuz sorulara yetkililer cevap veremedi.

Yaklaşık 23 yıldır Boyabat halkına hizmet veren Boyabat belediyesine ait mezbahanın yıllık 29 bin liradan (Aylık yaklaşık 2 bin 416 lira) ihaleye çıkarılması hayretle karşılanıyor.

Halk sağlığı konusunda Boyabat belediyesinin en kritik yerlerinden ve en önemli yeri olan mezbahanın, sağlıklı bir şekilde hizmet verebilmesi için 23 yıl içinde yıpranan demirbaşların yenilenmesi gerekmiyor mu?

Kamuoyu adına soruyoruz…

Şartnamede ihaleye girebilmek için 2 yıl mezbaha işletmesi gerektiği şartı maddesi bulunmaktadır. Boyabat yöresinde bu kriterlere uyması geren Boyabatlı esnaf mevcut olmadığı göz önüne alınırsa ki, yok! Yıllık 29 bin lira gibi komik bir rakamla ihaleye çıkartılan mezbahayı alacak isim belli mi denmek isteniyor?

Boyabat Belediye mezbahasının ihale edilerek özelleşeceği 12 Mart 2020 tarihli Boyabat Sesi gazetesinde yayımlandı.

İddialara göre, yenilenmesi gereken ve yenilenmesi için milyon değerinde masrafı olduğu konuşulan, Boyabat mezbahasının yenilenmeden ihale edilmesi, alacak kişinin nasıl ve hangi şartlarda hizmet vereceği sorusunu akıllara getiriyor.

Boyabat Belediyesine gelir getiren ve bu gelirin karşısında yıllık 29 bin liraya, 3 yıllığına kiraya verilmesi sizlere de komik gelmiyor mu?

Şayet belediyeden aldığı demirbaşlarla işletmeye devam edildiği takdirde, mezbahayı işletecek şahsa aylık hayli yüklü bir kazanç kapısı açılmış olmuyor mu?

Boyabat Belediyesi mezbahası aynı konumda bırakılarak mevcut malzemelerle yıllık 29 bin lira gibi bir rakamla birilerine peşkeş mi çekilecek?

Boyabat Belediyesinin mezbahayı özel şahıslara vermekteki amacı nedir?

Elimize ulaşan bilgilere ve iddialara göre, yatırım yapılmayarak yenilenemeyen, sağlık şartlarından yoksun, tadilatı veya yenisinin yapımı için milyonların harcanması gereken, Boyabat Mezbahası özelleşince insani standartlara uygun hale getirilecek mi?

Getirilemez ise işletmeye izin verecek kurumun tutumu ne olacak?

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Boyabat’ta Taksi İhtiyacınızda Alo Demeniz Yeterlidir Taksi Rıza Atik 0 545 728 6805

  23 Eylül 2021 Ekonomi, Genel, Gündem, Tüm Manşetler

  Boyabat'ta taksi ihtiyacınız mı var? Size bir telefon kadar yakın taksi   Rıza Atik 05457286805 Boyabat/SİNOP  Alo taksi istiyorum 0 545 7286805 Boyabat Boyabat'ta arayın 05457286805 numaralı telefonu taksi ayağınıza gelsin   Taksi Rıza Atik 0 545 728 6805 Boyabat'ta  Taksi 7/24 hizmetinizde. Rıza Atik  taksi olarak 7/24 güvenli ve güler yüzlü Boyabat merkez taksi olarak hizmetinizdeyiz. Merkez,  otogar, hastane, Boyabat köyleri, ilçeler arası, şehirler arası bölgelerinde günün her saatinde 0 545 728 68 05 numaralı telefonumuzu  t...
 • Boyabat Saraydüzü Yolunda Otomobil Motosikletle Çarpıştı 1 Yaralı

  22 Eylül 2021 Ekonomi, Genel, Gündem, Tüm Manşetler

  22 Eylül 2021 Çarşamba  Boyabat Saraydüzü yolunda Otomobil ile Motosiklet çarpıştı Kazada 1 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre,  Saat 16. 45 sıralarından Boyabat'tan Saraydüzü istikametine seyir halinde bulunan 57AAJ 222 plakakı otomobil seyir halindeyken Boyabat Daylı stadı karşısında Esentepe mahallesi tali yoldan ana yola çıkmak isteyen Motosiklet çarpıştı. Otomobilin Motosiklete çarpması sonucundan Motordan savrulan Motosiklet sürücüsü asfalta savruldu. Yaklaşık 50 metre ileri duran otomobil sağ ön kısmından darbe alırken Motosiklet p...
 • HEY GİDİ HEY !

  22 Eylül 2021 Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Tüm Manşetler

  Ülkemiz de yaygın olarak kullanılan bir söz vardır; “Öküz öldü, ortaklık bozuldu” şeklindedir. Genelde de çıkar ve menfaat ilişkisinin bozulduğu durumlar için kullanılır, çıkarcılar birer ikişer ortalıktan kaybolur ve seli gider geride sadece kumu kalır.   En çok ta zenginken fakirleşenler, makam sahibiyken, makamını kaybedenler yani gücünü malından ve makamından alanlarda ve özellikle de siyaset sahnesinde çok yaygın ve sık olarak görülür.     Üstad Necip Fazıl Kısakürek; özellikle de siyasetçiler...
 • Boyabat Belediye Başkanı Bu Görüntüleri Görünce Hiç Yüzünüz Kızarıyor mu?

  21 Eylül 2021 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  18 Eylül 2021 Yapılan son 2  yerel  belediye seçimlerinde hizmet alabilmek için hükümet  partisi tercih edildi.  2014-2019 yerel seçimlerinde Boyabat yerel seçimlerde şansını farkla hükümet partisinden  yana tercih etti. Hizmetler ise  fos çıktı.   Ak Partili belediye başkanı Mehmet Ermiş döneminde yapılarak takdir kazanan Çamlıca Mahallesindeki bu alan  8 Yıldır çocukistan yapacağım diyerek  vatandaşların sıklıkla  kullandığı alan  kepazelik içinde çürüyerek yok olmaya terk edildi. 8 yıldır akmayan çeşmesi,kullanılamayan tuvaletleri...