logo

Boyabat Kaymakamlığından Kovit-19 Denetimleri

“Kovit-19 salgınının yayılmasının önlenmesi için yapılan çalışmalar sadece Kaymakamlık nezdinde kolluk kuvvetleri ve sağlık çalışanlarının çabaları ile değil; bu salgın tüm Boyabat halkınında gayretleriyle önlenebilir.”

Boyabat Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar, İlçe Jandarma Komutanı Nihat Aydın ve İlçe Sağlık Müdürü Dr, Uğur İnebeyli ile birlikte 16 Eylül 2020 Çarşamba günü Boyabat ilçemizde Kovit-19 virüsü tedbirleri kapsamında mevcut olan ve halen uygulanmakta olan tedbirleri yerinde incelemek/görmek için denetlemelerde bulundu.

Heyet ilk olarak Boyabat ilçe girişi ve çıkışlarında oluşturulan uygulama/kapama noktalarını gezerek; buralarda uygulama görevi bulunan kolluk kuvvetlerinden uygulamalar içeriğinden bilgi aldı. Denetimler sırasında araç sürücüleri ve diğer yolculara Kovit-19 Virüsü tedbirleri kapsamında kurallara uyulması yönünde tavsiyelerde bulundu.

Heyet daha sonra ilçe merkezine geçerek Orta Çarşı, Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki işletmeler, umuma açık yerleri ile park/bahçeleri yaya ve motorize olarak dolaştı. Denetlemelerin bundan böylede kesintisiz süreceği bilgisine ulaşıldı.

Boyabat basınına açıklama yapan yetkililer, Boyabat’ta yaşayanlara seslenerek; “Kovit-19 salgınının yayılmasının önlenmesi için yapılan çalışmalar sadece Kaymakamlık nezdinde kolluk kuvvetleri ve sağlık çalışanlarının çabaları ile değil; bu salgın tüm Boyabat halkınında gayretleriyle önlenebilir. Lütfen hepimizin sağlığı için maske, sosyal mesafe ve hijyene önem verelim, sizin sağlığınız ve hayatınız bizim için çok değerli.” dedi.

 

 

 

 

 

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ