logo

Boyabat İYİ Parti :Takdir Boyabat Halkınındır

Boyabat İYİ Parti Basın Açıklaması
Kıymetli hemşerilerimiz,
Bugün (3 Ağustos 2021 Salı) yapılan Boyabat Belediyesi aylık olağan meclis toplantısında görüşülen ve meclis gündeminin 5. maddesinde yer alan “Camikebir Mahallesi 650 ada, 4 parsel (Emniyet Müdürlüğü arkasında bulunan Belediyeye ait orman) imar ve plan değişikliği” konusu müzakere edilmiştir. Önceki günlerde imar komisyonunda görüşülen ve imar komisyonu üyemiz tarafından red oyu verilen plan değişikliği bugün belediye meclisinde oylanmıştır.
İYİ Parti grubu olarak adı geçen alanın imara açılması için yapılan oylamada tekrar red oyu verilmiştir. Ancak diğer üyelerin kabul oyu ile bahsi geçen alan imara açılmıştır. Söz konusu olan yer, Emniyet Müdürlüğünün arkasında bulunan ormanın bulunduğu yerdir. Bu alan ilçemiz merkezinde kalan nadir ormanlık alanlardandır. Biz partimiz ve meclis grubumuz olarak bu bölgedeki ağaçların kesilmesini istemiyoruz ve sonuna kadar buna karşıyız.
Ülkemizde son günlerde çıkan ve canımızı, ciğerimizi yakan orman yangınlarıyla bir ağacın bile ne kadar önemli olduğu gerçeği bir kez daha anlaşılırken, bugün bu uygunsuz kararı almak oldukça mantık ve vicdan dışı bir harekettir. Aynı zamanda ilçemize ve tabiata yapılmış bir ihanettir.
Biz kahramanca vatanımızı ve bizlerin güvenliğini savunan emniyet güçlerimiz icin lojman veya tesis yapılmasına asla karşı değiliz. Fakat yer ve konum itibarıyla ormanlık olan bu alanda ağaç katliamı yapılarak bina inşa edilmesi kesinlikle uygun değildir, yanlıştır, bu affedilemez bir hata ve ağaç kıyımıdır, hatta cinayettir.
Boyabat’ta Emniyet Müdürlüğü yapılabilecek bir çok yer ve bina vardır. Bunlar değerlendirilebilir.
Takdir Boyabat halkınındır.
Bir harita görseli olabilir

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ