logo

Boyabat Huzur Evi İnşaatından Hoş Olmayan Görüntüler…

3 Ocak 2020 Boyabat’ta  hayırseverlerin katkılarıyla yapılacak olan 90 yataklı Boyabat Huzurevi’nin temel atma töreni 2 Eylül 2016 yılında coşkulu bir şekilde  atılmıştı.

 

Siyasetçilerin adeta showa çevirdikleri açılış ve aradan geçen yaklaşık 5 yıl içinde bir çivi dahi çakılmadığı gibi çürüyen demirler, çürüyen inşaat malzemeleri, harabeye dönmüş konteyner  veyapılması belenen huzur evi alanında bu görüntüler bulunuyor. 

 

Yapılacak tesisin birkaç yıla kadar hizmet verir hale geleceğini anlatan dönemin Sinop Valisi Cirit, “Elliye yakın yaşlımıza ev sahipliği yapacak tesisin açılışını sizlerle birlikte yapacağız.   Türk ekonomisine ve siyasetine katkı sunan Boyabat, bu yatırımın da altından kalkmasını başaracaktır. Bizlere de bir görev düşecek olursa her daim yanlarında olacağız.” ifadelerini kullanmıştı. Ve aradan çok Sinop Valileri geldi geçti.

 

Kamuoyu adına soruyoruz…

Açılış alanına gelerek  sıcak güneşin altında açılışın bir an önce bitmesine bekleyen vatandaşlara ve gazetecilere saatlerce sıcak güneşin altında nutuk atanlar neredesiniz?

Kamuoyu sizden açıklama bekliyor. Nedir bu rezalet?  Yılan hikayesine döndüğünü düşündüğümüz  5 yıldır adeta çürümeye terk edilen bu yer  için kimler elini vicdanına koyacak? 

 

 

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ