logo

Boyabat Halkını Bilerek mi Zehirliyorsunuz?

Hava kirliliği denince yetkilerin ağzından çıkan ilk cümle “Doğalgaz geliyor” oluyor.

Son günlerde, yıllardır olduğu gibi Boyabat Belediyesine ait çöplükten çıkarak yayılan dumanlar rüzgarında etkisi ile Boyabat’ın bir çok köşesinde pis bir koku halinde yayılıyor.

Yanan çöpten çıkan dumanın içinde bulunan bilmediğimiz zehirli maddeler vatandaşların sağlığını tehlikeye atıyor. Halk sağlığını hiçe sayarak aylardır, yıllardır yakılan çöplerin dumanı Boyabat Gazidere köyü istikametine ve çevre köylere zarar verirken, son birkaç haftadır kuzey batıdan gelen rüzgarın (Karayel) etkisi ile Boyabat merkezde de hissedilmeye başladı. Dumanla beraber yayılan kötü kokudan rahatsız olan vatandaşlar, çevrelerine bakarak kokunun nereden geldiğini merak etmeye başladı.

Kamuoyu adına soruyoruz…

Boyabat Türkiye’nin en pis havasını soluduğu manşetleri uluslararası haber ajanlarında yer alıyor. Türkiye’nin her yerinde ulusal, bölgesel ve yerel gazetelerinde yayınlanıyor.

Boyabat’ta ciddi anlamda kalp, damar, kanser ve çeşitli hastalıklar oluşurken, çöplüğü bu şekilde kullanmak, hangi mantığa uyuyor?

Tüm uyarılara rağmen hala çöpleri yakmak, kasten halk sağlını tehlikeye atmak, halk sağlığına zarar verdiği halde bilerek çöpleri yakmak suç değil mi?

İnsanlar yıllardır sizlerin katı atık ve bertaraf tesis hikayelerinizle avunmuyor mu. Sıkışınca hemen katı atık ve bertaraf tesisini veya doğalgazı gündeme getiriyorsunuz. İşlediğiniz insanlık ayıbı ve suçu değil mi. Yetkililer hala neden işlem yapmıyor. İşlem yapmamakta ısrar ediyor.?

qeTY1N

13pjJA

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ