logo

Boyabat Belediyesi Nerede?

4 Nisan 2020 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Koronavirüse yönelik açıkladığı tedbirlerin ardından tüm taşıma araçlarında, alışveriş merkezlerinde ve hal yerlerinde maskesiz bulunulmayacağını duyurmasının ardından birçok belediye maske dağıtımı kararı aldıklarını açıkladılar.

Fakat Abat şehir, Marka şehir, Turizm kenti olduğu iddia edilen Boyabat’ın, güçlü ve kudretli belediye başkanının Boyabat Belediyesi,20 yaş altı veya 65 yaş üstüne mi takıldı?

Dünyanın ve ülkemizin Koronavirüs savaşıyla mücadelesinde Boyabat Belediyesinin çalışmalarını vatandaş ve haber merkezleri mi görmüyor?

Bankamatikler, toplu kullanım alanlarını en fazla temas edildiği noktalardan virüsün yayılmaması veya bulaşmaması için virüsle mücadele edildiği şu günlerde teras müjdesi veren, Boyabat belediyesi hangi ciddi çalışmayı yürütüyor?

Vatandaşa iş yapıyor gibi görünmek, sanki bir şeyler yapıyormuş gibi, bir iki yeri denetleyip memurun çektiği resimleri facebooktan paylaşmak vatandaşları virüsten korumak için sizce yeterli midir?

Sokakta maskesiz gezen hafta sonunda hazırlıksız yakalanan, günlük gelirleri ile yaşamlarını sürdüren yasaklarla ilgili ekonomileri sarsılan vatandaş duruyorken, tonlarca parayı adeta bir hiç denilecek yerlere harcayan Boyabat belediyesi de diğer belediyeler gibi maske dağıtmayı düşünüyor mu?

Ayrıca Kronik rahatsızlığı olup evlerinden çıkamayanlar içinde özel bir çalışma yapılacak mı?

Dikmen eski belediye başkanı Hüseyin Yüksek yaptığı açıklamada; “Devletimizin Koronavirüs önlemleri kapsamında almış olduğu karar ile maske takma zorunluluğu getirildiğinden dolayı, birkaç gün içerisinde tüm Gerze halkına yetecek miktarda maske temini, evlere ve iş yerlerine ücretsiz olarak dağıtımı şahsım tarafından yapılacaktır.” denildi. Eski Dikmen belediye başkanı Hüseyin Yüksek ‘i davranışından dolayı haber merkezi olarak kutluyoruz.

Abat şehir, Marka şehir, Turizm kenti Boyabat’ın, güçlü ve kudretli belediye başkanının Boyabat Belediyesinden de bu tür uygulamalar bekliyoruz.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ