logo

Boyabat Belediyesi Bu İddialara Cevap verebilecek mi? Boyabat Belediyesinin Yedaş’a Borcu Var mı?

Boyabat’ta son günlerde konuşulan Boyabat Belediyesi ile ilgili iddiaların gerçek olup, olmadığı ile ilgili kamuoyu adına yetkililerden bilgi istiyoruz ve sorularımıza cevap bekliyoruz.

– Boyabat Belediyesine ait mezbaha, yarı olimpik yüzme havuzu, hamam ve belediyeye ait umuma açık bazı yerlerin elektrikleri , Boyabat Belediyesinin elektrik borcu yüzünden Yedaş tarafından kesildi mi?

– Şayet elektrikler Yedaş tarafından borç nedeniyle kesildi ise, şu an açık ve kullanımda olan bu yerlere elektrikler borç ödendiği için mi verildi, yoksa başka bir çözüm yolu mu bulundu?

– Elektrikleri borç nedeniyle kestiği iddia edilen, Saraydüzü-Durağan Kavşağında bulunan Yedaş binasının önünde bulunan kamera kayıtlarına göre, hiç bir çalışma yapılmadığı halde Belediyeye ait kepçe neden Yedaş girişini ve Yedaş otopark girişinin önünü çalışma yapıyormuş gibi kazdıktan sonra o vaziyette bırakıp gitti?

– Uzun süredir renkli görüntülerin yayıldığı Boyabat Erenlik tepesinde bulunan seyir kulesinin ışıkları neden bir kaç gündür yanmıyor?

– Madem bizim elektriklerimizi borcumuz nedeniyle kastiler, gidin Yedaşın önünü kazın bir kać gün öyle kalsın dediğiniz doğru mu?

– Boyabat Belediyesinin Yedaş’a 700 bin lira dolayında elektrik borcu olduğu iddia ediliyor. Boyabat Belediyesinin Yedaş’a iddia edildiği gibi 700 bin lira elektrik borcu var mı?

– Eğer bu borç miktarı doğru ise, Ankara’yı dahi rahatsız edecek kadar yüklü meblağdaki bu borcu yapmayı nasıl başardınız?

– Yedaş binasının bu güne kadar olan su aboneliğini, inşaat aboneliği olarak kullandığını bahane ederek Yedaş binasının suyunu kestiniz mi?

Boyabat Haber Gazetesi ve Ezgi Fm Haber merkezi olarak sorularımıza vereceğiniz cevapları kamuoyu ile harfi harfine paylaşacağımızı taahhüt ederek, bir kez daha hatırlatırız, siz Boyabat Belediye başkanı olarak 5 yıllığına seçilerek geldiniz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ