logo

Boyabat Belediye Başkanı, Seyredilecek Yerler Yaptınız da, Sıra Seyredecek Yere mi kaldı?

Boyabat Belediye Başkanı, Seyredilecek Yerler Yaptın da, Sıra Seyredecek Yere mi Kaldı?

12 Ocak 2021 – Boyabat Kırkkızlar kayalığının tüm doğal güzelliğinin yok edilerek, yüzyıllardır, asırlardır kimsenin dokunmaya kıyamadığı, doğa harikası Kırkızlar kayalığı bu hale getirildi.

”Kent Çevresinin En İyi Gözlendiği Yerdir” diyerek Boyabat Kalesi’ni işaret eden Boyabat Belediyesi, Erenlik parkına yapmaya çalıştığı Seyir kulesinden sonra, tabiat zenginliği, doğa harikası Boyabat için manevi değeri bulunan Kırkızlar kayalığına yapılmaya çalışılan bu cam terasla çatılarda bulunan kiremit manzarasını mı izletecek merak ediyoruz.

Yaptığı iş ile konuştukları çelişen, Boyabat Belediye başkanı, Boyabat Sesi gazetesine nasıl bir açıklama yapmış okuyalım. “Ben Kırkkızlar efsanesini çok önemsiyorum. Efsaneye göre eski zamanlarda bizim kalemizde bir medeniyet yaşıyor. Bu kale, zalim bir toplum tarafından işgal ediliyor. İşgal eden toplum öyle bir vahşice işgal ediyor ki, oradaki insanları kaleyi insanları paramparça yapıyor, öldürmekle yetmiyor kesiyor biçiyor. Derken 40 tane kız kalıyor burada. 40 kız bu vahşeti görünce, ‘bizi taş yap, bizi bu vahşilere teslim etme’ diye dua ediyor. Efsane bu ya duaları kabul oluyor, kaya ikiye ayrılıyor, o kırk kızlar karşıya kaya olarak geçiyor. Bu tarafta da Boyabat Kalesi kalıyor. Şimdi biz bu efsaneyi Türkiye turizmine kazandıracağız.“

Kamuoyu Adına Boyabat Belediye Başkanına soruyoruz…

Sayın Başkan, tabiat zenginliği, doğa harikası olan ve çok önemsediğinizi söylediğiniz Kırkkızlar efsanesinin yerine geri dönülemeyecek tahribatlar yaparak, ilçeye hiçbir katkısı olmayacağını düşündüğümüz bu cam terası yapmakla Boyabat için nasıl bir kötülük yaptığınızın farkındamısınız?

Yüzlerce tarihi ev adeta çürümeye terk edilmişken, Bazalt kayalıkları yolundaki çöp ve çöplük rezaleti dururken, hava kirliliğinden insanlar sağlıklarından olurken, tabiat zenginliği, doğa harikası Kırkkızlar kayalığını yok ederek mi, turizme kazandıracaksınız?

Siz olsanız böyle bir ilçeye geldikten sonra gittiğiniz yerde neler anlatırsınız?

Seyredilecek yerleri yaptın da, sıra seyredecek yere mi kaldı?

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ