logo

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi, Sevk Hastanesi mi?


admin
ezgifm@hotmail.com

Neredeyse Sinop nüfusunun yarısına hitap eden Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi, bozuk olan cihaz yüzünden Sinop Atatürk Devlet Hastanesine yapılan sevkler vatandaşı bezdirdi. 

Yıllar  önce modern olarak kullandığımız  bir hastanenin  vazgeçilmezi olan tomografi cihazının bozuk ve eski olması tomağrafiye ihtiyaç duyan hastalar  ve yaşam mücadelesi veren yaralıların Sinop’a sevk edilmesi ile dakikaların çok önemli olduğu hastalara  yaklaşık 1 saat sonra müdahale edilmesine neden olmuyor mu?

Özel günlerde  hastaneye giderek ziyaretler yapıp resimler çektirip, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla (bir marifetmiş gibi) reklam peşinde koşanlar,  öve öve bitiremediğiniz, yeri geldiğinde, “Boyabat sevdalısı” olduklarını vurgulayan siyasilerimiz,  Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanenin bu durumuna ne gibi bir çözüm düşünüyorsunuz? Yoksa böyle bir şeyden haberini mi yok? 

Bazı vatandaşlar ise, ambulans seslerine alıştık ”Boyabat devlet hastanesi değil, hastanemiz sevk hastanesi oldu!”,Sürekli ambulans seslerinden artık tedirgin oluyorum.  vatandaşın durumunu düşünen yok! Sevkli gidince, geri gelecek parası var mı? diye düşünen yok! ” demekten kendilerini alamıyorlar.

Kamuoyu adına yetkililere soruyoruz…

Günlük ciddi miktarda akışın yaşandığı Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde yeni 1 tomografi cihazı olması gerekmez mi? 100 Km mesafesi şartı bir değişmez ayet mi? 

Yapılacak işçi alımlarında ilk aklınıza gelen Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi, Boyabat Durağan, Saraydüzü ve ilçeye yakın Kargı ve Hanönün yakın köylerinde bir çok hastaya hizmet vermektedir. Görüyoruz ki, her ne kadar doktorlarımız, hastane personelimiz  başarılı olsalar, özverili çalışsalar, imkanlarını en iyi şekilde seferber etseler de  bu cihazın olmaması hastalar gibi doktorlarımıza da mağduriyet yaşatmıyor mu? 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Keziban Özcan Vefat Etti

  06 Aralık 2021 Genel, Tüm Manşetler

  Muratlı (Katırlı) köyü'nden merhum NURİ ALAN'ın kızı, rahmetli OSMAN ÖZCAN'ın eşi, Cezaevi'nden emekli baş gardiyan ŞÜKRÜ ÖZCAN ve FİKRİ ÖZCAN'ın  anneleri, Emekli öğretmen TURAN ALAN'ın  ablası, Saraydüzü Toplum Sağlığı Merkezi çevre sağlığı teknisyenlerinden ABDULLAH ALAN'ın kayın validesi Yıldız Mahallesi'nde ikamet eden KEZİBAN ÖZCAN hanım  vefat etmiştir. Cenazesi 07.Aralık.2021 tarihinde Salı günü öğle namazına müteakip Muratlı (Katırlı) köy'ü aile kabristanlığında defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına ve sevenler...
 • Boyabat Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Trafik Ekipleri Denetimleri Sürüyor

  02 Aralık 2021 Eğitim, Genel, Tüm Manşetler

  Boyabat bölgemizde, 01 Kasım 2021 - 30 Kasım 2021  tarihleri arasında  yapılan trafik denetimlerinde,1230 Araç ve sürücü, 60 adet taksi-dolmus-otobus-servis taşımacılığı, 57 adet ögrenci servis taşımacılığı,  92 adet terminalden yolcu taşımacılığı, 161 yük taşımacılığı kontrol edildi. Yapılan denetimlerde  toplam 50 Ceza İşlem uygulandı.  29.720TL Para Cezasi kesildi. Bölgede 6 maddi hasarlı trafik kazası yaşanırken,  5 yaralanmalı trafik kazası meydana geldi. Meydana gelen  kazalarda 9 kişi yaralandı. yapılan denetimlerde 3 Sürücüye sürücü ...
 • Boyabat Karacaören’de Hurda Fabrikasında Hırsızlık

  02 Aralık 2021 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Boyabat'ta 01.12.2021 Çarşamba gecesi Boyabat Karacaören Mevkiinde bulunan bir işyerinde hırsızlık meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Boyabat Karacaören mevkiinde gece saatlerinde hurda alımı yapan işyerine kişi ya da kişiler girdi. Gece saatlerinde girdiği tahmin edilen işyerinden değerli aletleri çalan kişiler ofis kısmında bulunan kasayı da kaynak makinesi ile açtılar. İşyerinde bulunan köpeği darp edip etkisiz hale getirdikten  sonra çalıntı kamyonet ile olay yerinden kaçtılar. Çalınan kamyonetin kaza yapmış bir şekilde bulunduğu öğre...
 • Faize Uğur Vefat Etti

  30 Kasım 2021 Genel, Tüm Manşetler

  Eski taksici esnaflarından Sabit Uğur’un hanımı, Rahmetli Milli Eğitim Müdür yardımcısı Murat Uğur’un ve Muhasebeci SALİM Uğur’un anneleri Faize Uğur hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 1 Aralık Çarşamba günü, yarın öğlen namazını müteakip Boyabat şehir mezarlığında defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan  rahmet yakınlarına ve sevenlerine sabır dileriz...