logo

Başkan Çakıcı’dan Hizmet Getiremiyorum Yerine “GELENEK ve KOMPLO” Yakıştırması!


admin
ezgifm@hotmail.com

“Boyabat’ta Çöpleri Kaldırmak Belediyeye değil, Vatandaşa Kaldı! ” haberimiz sonrası Boyabat Belediye başkanı sosyal medya hesabından video çeken vatandaşı “komplocu” olarak ilan etti. Boyabatlı vatandaşları haber merkezlerinin “whatsap haber ihbar” hatlarına görüntü verirseniz sizlerinde akıbeti bu olur, dercesine aba altından sopa göstermiştir. Siz Boyabat Belediye başkanısınız, siz Boyabat Belediyesini gelenekle mi yönetiyorsunuz? Yasalarla mı yönetiyorsunuz?

Başarısızlığını vatandaşa yüklemeye çalışan, Boyabat belediye başkanı yaptığı açıklamasında; “Bilindiği üzere kış aylarında kömür cüruflarını kalorifer yakıcılarımız çuvallara doldururlar, sonrasında belediyemizden araç talep ederek kendileri yükleme yaparlar. Bu gelenek Boyabat’ımızda yıllardır devam etmektedir.” cümlesine vurgu yaparak, Boyabat belediyesinin bu konuda geleneklerle yönetildiğini açıkça beyan etmektedir. Oysa belediyelerin asil görevlerinden en önemlisi temizlik hizmetidir. Boyabat Belediyeside, Sinop, Durağan ve Ayancık Belediyesi ve tüm belediyeler gibi o atıkları, çöpleri almak zorundadır. Vatandaşlar belediyenin aracına yüklemek zorunda değiller. Vatandaşların görevi çöp aracının ulaşabileceği uygun bir yere taşımaktır.

Boyabat Belediye Başkanı açıklamasında “Videonun yayınlanması son derece saldırgan ve art niyetli bir tutumdur.” cümlesini kullanmış, Boyabat belediyesi ve şahsi sosyal medya hesaplarından, art niyetli bulduğu VİDEOYU KULLANMAMAK YERİNE, videoyu aynen yayınlamıştır. Kendilerine sonsuz teşekkür ederiz. Ulaşamadığımız kitlelere ulaştırdıkları için.

Yaptığınız yaygaracılıkla haklı çıkmaya çalışmayın, doğalgazın ilçemize gelmesini ilk isteyen haber merkezimizdir. Kanserle 7 yıldır siz değil, biz mücadele veriyoruz. Hava kirliliğinden sokağa çıkamıyoruz.

Kamuoyu Adına Soruyoruz…

Sinop’ta, Durağan’da, Ayancık’ta ve diğer yerlerdeki belediyeler vatandaşın tüm atık ve çöplerini belediye personeli ile yapıyorlar. Sizlerinde söylediği gibi, Marka şehir, Güçlü başkanın idare ettiği, vatandaşında videoda dediği gibi, milyonlar harcayıp kule yapmaya kalkarsınız, milyonlar harcayıp cam teras yapmaya kalkarsınız, sonra atıkları veya çöpleri yükleyecek personel bulamayacaksınız. Sonra bunun adı HİZMET YAPAMIYORUM DEĞİL, gelenek olacak, Belediyenin itibarıyla oynandı olacak. Siz Boyabatlı vatandaşlarla dalga mı geçiyorsunuz?

Boyabat’ın tüm temizliğinden sorumlusunuz. Personel gönderip almak zorundasınız. vatandaşa tehdit niteliğinde açıklamalar yapmak size yakışıyor mu?

 

 

 

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Faize Uğur Vefat Etti

  30 Kasım 2021 Genel, Tüm Manşetler

  Eski taksici esnaflarından Sabit Uğur’un hanımı, Rahmetli Milli Eğitim Müdür yardımcısı Murat Uğur’un ve Muhasebeci SALİM Uğur’un anneleri Faize Uğur hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 1 Aralık Çarşamba günü, yarın öğlen namazını müteakip Boyabat şehir mezarlığında defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan  rahmet yakınlarına ve sevenlerine sabır dileriz...
 • Boyabat’ta Öğrenci Servisi Yoldan Çıktı 4 Yaralı

  26 Kasım 2021 Genel, Tüm Manşetler

  Boyabat'ta öğrenci servisi yoldan çıktı 4 yaralı ! Boyabat'ta öğrencileri taşıyan servis minibüsünün yoldan çıkarak duvara çarpması sonucunda 4 kişi yaralandı. Sinop'un Boyabat İlçesinde öğlen 12:30 sıralarında Boyabat Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi öğrencilerini taşıyan okul taşıtı Boyabat İtfaiye Kavşağı'na gelmeden yoldan çıktı. Sürücüsünün hakimiyetinden çıkan servis minibüsü kaldırıma çıktı ve bölgede bulunan duvara çarparak durabildi.Minibüste bulunan üç öğrenci ve minibüs şoförü yaralandı.Yaralılar 112 Acil Servis Ekipleri tarafı...
 • Sinop İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz ŞANLAN Sert Tepki Gösterdi

  21 Kasım 2021 Eğitim, Genel, Tüm Manşetler

    Sinop İYİ Parti İl başkanı Yılmaz ŞANLAN Sinop Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde alınacak personel alımına sert tepki gösterdi. Konu ile ilgili   açıklama  yapan Sinop İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz ŞANLAN "30 Ekim tarihinde iktidar yetkililerine, "Gençlik Spor İl müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere, noter kurası ile eleme yapılıp, akabinde mülakat ile işe alınacak personelin belirlenmesinde liyakat ve ihtiyaç durumuna göre adil bir alım yapılmasını arzuluyoruz. Süreci yakinen takip etmekteyiz." şeklinde samimi bir çağrı yapmıştı...
 • Damak Zevkinize Özel Etli Çiğ Köfte Tükenmeden Şahin Pasta Bistro’ya Uğramalısınız

  13 Kasım 2021 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Ülkemizin geleneksel lezzetlerinden olan etli çiğ köfte acı sevenler için sadece bir yiyecek değil aynı zamanda tutkudur. Saymakla bitmeye faydalarının yanı sıra, yapımında kullanılan malzemeler düşünüldüğünde aynı zamanda alçak gönüllü bir yiyecek olduğunu da biliyoruz. Bunun için sizlerin damak zevki için saatlerimizi harcayıp bu lezzeti Şahin Pasta Bistro olarak hazırladık.   Geleneksel etli çiğ köfte artık sadece ev eğlencelerinde hazırlanmamakla birlikte Boyabat Şahin Pasta Bistro'da bulabilirsiniz.  Artık etli  çiğ köftemiz  or...