logo

Başkan Çakıcı, “Hayvanları koruyan belediyeyiz”

Boyabat Belediyesi yardıma muhtaç sokak hayvanlarının sesi olmaya devam ediyor.

Boyabat’da hayvanların korunması ve bakımına yönelik çok sayıda projeyi hayata geçiren Boyabat Belediyesi vatandaşın takdirini topluyor.

İlçede sokak hayvanlarıyla ilgili bir çok yeni projeyi hayata geçiren Boyabat Belediyesi, il sınırları içerisinde ki en modern ve en sağlıklı hayvan barınağı projesini hayata geçirmek için büyük çaba gösteriyor. Ayrıca Belediye Veterinerlik İşleri Müdürlüğü de hayvan dostlarına yönelik örnek çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Sokak hayvanlarının; tedavi, kontrol, beslenme, aşı, kısırlaştırma vb. işlerinin yürütülmesi ve takip edilmesi için Denge Veterinerlik Hizmetleri ile imzalan protokole bağlı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

KEDİ BESLENME VE SIĞINMA EVLERİMİZ VAR

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı“Şehrin farklı yerlerine kurulan kedi beslenme ve sığınma evlerinde, sokakta yaşayan çok sayıda kediye beslenme ve barınma imkanı sağlanmaktadır. Boyabat genelinde şu anda 30 adet kedi beslenme ve sığınma evi mevcuttur. Bu evlere kış aylarında yiyecek konularak aç kalmamaları sağlanmaktadır. Mahallelerdeki parklara yerleştirilen bu evlerin sayısının çoğaltılması için de çalışmalarımız sürmektedir.” dedi.

KÖPEK SULUĞU ŞEHRİN HER YERİNDE

Başkan Çakıcı, ilçenin muhtelif yerlerine hayvanların su ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için hayvan sulukları konulduğunu belirterek, biz hayvan dostu bir belediyeyiz. Bırak insanın, hayvanın bile içtiği suyun sorumluluğu bizde. Yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz. Köpek, kedi, kuş ve diğer sokak hayvanlarının barınması ile ilgili çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Çabamız tüm canlılar için” diye konuştu.

SİYASİ ÇIKARLARA ALET EDİLMESİ ÜZÜCÜDÜR

İlçede ki köpek ölümleriyle herhangi bir ilgileri olmadığını da belirten Başkan Çakıcı şunları söyledi: “Hayvan sevgisinin siyasi çıkarlara alet edilmesi üzücüdür. Her ne kadar hayvanların ve hayvanseverlerin yanındaysak, başı boş, hastalıklı ve saldırgan hayvanlardan şikayet eden vatandaşlarımıza da hizmet etmek durumundayız. İki gündür yerel ve ulusal medyada çıkan köpek ölümleri iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Hayvan severlerin hassasiyetinin kullanılarak Belediyemize yönelik olumsuz algı oluşturma çabası da kabul edilemez. İddiaları art niyetli ve spekülatif çabalar olarak değerlendiriyoruz. Konuyla ilgili olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Sinop Şube Müdürlüğünden gelen ekipler, hayvanların üzerinde herhangi bir yara, kan, iğne olup olmadığına bakılarak, yapılan incelemede herhangi bir bulguya rastlanmadığını belirtmiştir” sonuç ortadadır. Bu iddaayı ortaya atanlarla ilgili hukuki süreci başlatacağız. Kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

 

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ