logo

Başkan Çakıcı: “Boyabat’ın Çöp Sorunu Sona Eriyor”muş!!

Boyabat Doğuca Köyü Kuzveren Mevkiinde yaklaşık 10 Hektarlık arazi üzerinde yapımına başlanan, Boyabat, Durağan ve Saraydüzü belediyesi tarafından yapılan “Geri Dönüşüm ve Ayrıştırma Tesisi, Gübre Üretimi Tesisi ve Depolama Tesisi” nin de içerisinde yer aldığı Katı Atık Bertaraf Tesisi ne zaman bitecek?

Yıllardır  basın ve yayın kuruluşlarına beyanat veren bugün yarın diyen siyasilerin showları hala devam ediyor. Hava kirliliğinde, çevre kirliliğinde  hat safhaya gelinerek vatandaşın sağlığını hiçe sayan bazı  siyasiler bölgede yapılan tarımı da hiçe saymıyorlar mı?  Her türlü malzemenin yakıldığı Boyabat çöplüğü zehir saçmaya devam ederken, Boyabat ile birlikte 18 köy ve çevresi zehirlenirken,  bazı siyasiler üzerilerine vazifeymiş gibi boy bot Toki reklamlarıyla,  doğalgaz reklamlarıyla  vatandaşın gazını almıyorlar mı? Hani 2018 doğalgaz yanacaktı? Biz habercileri kullanarak müjdeler veriyordunuz. Ne oldu? 2019 bitti…

 

Katı Atık ve Bertaraf tesislerinde açılışa günler kalmış gibi, şhow peşinde olan bazı siyasiler,  “Boyabat’ın çöp sorunu sona eriyor” manşetli  basın bültenleriyle biz haberciler üzerinden kamuoyunu yanlış bilgilendirmiyor musunuz?   Sizler  bu haberlerle  vatandaşı oyalamaya çalışırken,  Boyabat’ta vatandaşlar sizlere adeta ateş püskürüyor.

Bazı vatandaşlar  “Zehir soluyoruz. Kanser olacağız. “”Belediyede zabıtası ne iş yapar?” “Boyabat kirlilikte Türkiye’nin ilk sıralarında yer alırken, Denetim yapılması için CİMER’e mi yazmak lazım? Marka şehir diye, şhov yapanlar çöplük haberleri rezaletine yıllardır son veremediler!” Boyabat’ın çöp sorunu sona nerede eriyor? Sayın yetkililer  Bakın yaklaşık 7 yıl önce bu görüntüler çekildi. Öncesini sormuyoruz. 7 yıldır aynı hikayelerle vatandaş oyalanmıyor musunuz? 7 yıldır kepçeyi ancak çalıştırabilmediniz mi?

Halk ile adeta alay edercesine, bizlerle alay etmeyin daha kepçeyi yeni vurmuşsunuz. “Boyabat’ın çöp sorunu sona eriyor” diye haber peşindesiniz. Siz bizimle alay mı ediyorsunuz? Siz hala  “AK’DEMiR’E KIY‘AK’MI?” haberi sonrası,  iptal ettiğiniz ihaleyi neden iptal ettiğinizi açıklayamıyorsunuz?  Neden bankalardan çektiğiniz kredileri nereye harcadığınızı  açıklamıyorsunuz?  Belediye size babanızdan miras mı kaldı?  Eski belediye başkanları Sayın Abdullah çağlar, Rahmetli Cemal Ekiz, Sayın Mehmet Ermiş gibi, sattı, sattı diye karalama   yaptığınız Sayın Hasan Kara gibi halkın karşısına canlı yayında çıkıp hesap neden veremiyorsunuz?  Yoksa hesap veremeyeceğiniz veya sorulmasından tedirgin olduğunuz sorular mı var? 

Boyabat Belediyesi Tarafından 26 Aralık 2019  tarihinde ” BOYABAT’IN ÇÖP SORUNU SONA ERİYOR” Denilen Tesisin Son Durumu, Karar Kamuoyunun….

Yapılacak tüm açıklamalar haber merkezimiz tarafından yayımlanacaktır

                              BU VİDEOYU MUTLAKA İZLEYİN 7 YIL ÖNCE ÇEKİLDİ

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ